Satürn Uranüs Karesi, geçmişi geçmişte bırakıyoruz.

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Yılın son haftaları astrolojik olarak son derece hareketli. Yeni yıla, Venüs Oğlak Retro Plüton ile kavuşumda ve 3. Satürn Uranüs Karesi ile giriş yapacağız. Bunlar, günlük, güncel anlamlarının dışında aslında özünde ‘değişim, dönüşüm’ demektir. 2021 yılında biz değişim fikrini algıladık, idrak ettik, biraz direndik, biraz kabullendik, bir miktar değişime zorlandık. 2021 yılını geçiş yılı gibi düşünürsek şimdi asıl değişimi 2022 yılında yaşayacağız.

Haftanın önemli gökyüzü hareketleri, Güneş’in Oğlak Burcuna geçmesi, Satürn ve Uranüs’ün yılın 3. ve son kare açısını gerçekleştirecek olması ve Retro Venüs’ün Plüton ile kavuşumu olacak.

Öncelikle, 21 Aralık Salı günü Güneş Oğlak Burcuna geçiyor ve Oğlak dönemini başlatıyor. Oğlak dönemi, hayata daha gerçekçi baktığımız, her şeyi son derece ciddi ele aldığımız, iş, başarı ve saygınlık ve sorumluluk odaklı olduğumuz bir dönemdir. Fakat bunun yanında zaman zaman karamsarlık, başarısızlık korkusu, endişe ve evham da kendini gösterebilir. En doğru kullanımı, yaşamımızda düzenleme ve planlama yapmak olacaktır. Oğlak dönemi boyunca Güneş, Retro Venüs ve Plüton’la da kavuşacak. Son derece önemli bir ocak ayı bizleri bekliyor olacak.

Haftanın en önemli gökyüzü hadisesi ise 24 Aralık tarihinde gerçekleşecek Satürn Uranüs Karesi olacaktır. Bizler bu açıyı 2021 yılı içinde 3. kez yaşayacağız. İlki şubat ayında, ikincisi haziran ayında gerçekleşti. Bu iki planet çok ağır hareket ettikleri için bu açının etkisi o günlerde bir olay ve gündem verebilir elbet fakat vermeyip tüm yıla, döneme de yayılabilir.

Satürn Uranüs Karesi, köklü değişim demektir, kökten değişim demektir, düzenin değişmesi demektir, eski olanın, eskimiş olanın yeniye doğru yol alması demektir, eski ve yeninin çatışması demektir, geçmiş ve gelecek arasındaki mücadele, geleneksel olanla radikal olanın kavgası, değişim ve direnç arasındaki mücadele, köklü olanla radikal olan arasındaki gerilim demektir. Otoriteye isyan demektir, düzene başkaldırı demektir.

Dolayısıyla 24 Aralık civarı günlerde dünya genelinde protestolar, halk hareketleri artabilir. Bunun yanında para piyasalarında yeni hareketlilikler olabilir ve son olarak havanın ani soğuması veya ani hava olayları görülebilir. 2021 yılı geneline baktığımızda Satürn Uranüs Karesi ile ciddi değişimler geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Hala direnç gösterenler olsa da artık geçmiş alışkanlıklarımız, kalıplarımız, inançlarımız ve algımızdan geriye çok da bir şey kalmadı veya kalmayacak. Gerçekten de hem bireysel anlamda düzenimiz değişti, değişiyor hem de global düzen değişiyor. Çok farklı bir geleceğe doğru gittiğimizi söylüyor bize bu açı.

Venüs Retro sürecini ve Plüton’la kavuşumunu ise önceki yazılarımda bolca anlattım fakat tekrar kısaca üzerinden geçecek olursak, 1 Şubat tarihine kadar hem çevremizle hem birlikteliklerimizle hem kendimizle hem de parayla olan ilişkimiz bazı testlerden geçip dönüşecektir. Parayı doğru kullanıyor muyuz? Kendimizle ilişkimiz ne kadar sağlıklı? Aşk veya evlilik hayatımızda nerelerde yanlış yapıyoruz? Hangi konuları görmezden gelip halı altına süpürüyoruz? Bunlarla ilgili çeşitli yüzleşmeler yaşayacağımız, yeni farkındalıklar kazanıp şifalandıracağımız bir dönem olacak.

Venüs’ün Plüton ile kavuştuğu dönemler ise krizlerle birlikte bazı yüzleşmelerin yaşanacağı, gizli konuların açığa çıkabileceği veya bizim bir şeyleri fark edip görebileceğimiz zamanlar olacaktır. 25 Aralık tarihinde bu kavuşum gerçekleşecek. 3 gün öncesi ve sonrası tarihlerde bu gibi gündemlerimiz olabilir. Aynı zamanda finansal açıdan etkileri de yoğun olabilir. Ne yazık ki kadınlarla ilgili problemler, şiddet ve baskı sorunları, kıskançlık krizleri gibi gündemler ve bunlarla ilgili başkaldırıların da yaşanması mümkün, dilerim olmaz.

İyi haftalar dilerim...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.