Savaş-Can görüşmesi oldukça samimiydi

Savaş-Can görüşmesi oldukça samimiydi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Ankara'daki Çankırılı

yaklaşık 90 köy derneğinin üyesi olduğu Çankırı Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti. Federasyon binasında Başkan Adem Can ve yönetim kurulu tarafından karşılanan Rektör Savaş'a, federasyonun çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyarete Rektör Savaş'ın danışmanı Yapraklı eski belediye başkanı Ali Hasekioğlu da katıldı.

Oldukça rahat ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Karatekin Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, üniversitenin bugünkü durumu ile yeni çalışmaları ve üniversitenin geleceği konusunda Federasyon Başkanı Adem Can ve yönetim kurulu üyelerine bilgiler verirken, yaşanılan sorunlar konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Ev sahibi Federasyon Başkanı Adem Can görüşme ile ilgili olarak "Sayın Rektörümüzün ziyareti bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Karatekin Üniversitesinin ilk harcı Federasyonumuzun gerçekleştirdiği ilk toplantı ile atılmış olmasını çok kişi bilmese de Sayın Rektörün bu durumu bilerek bizleri ziyaret etmesi, yapılan görüşmeyi daha da anlamlı kılmıştır. Rektör Savaş'ın bizlerden biri olarak, samimi duygularla tarafımıza aktardığı bilgiler ve yardımını istediği konular ile ilgili olarak ben ve yönetim kurulum gerekli çalışmaları yaparak dün olduğu gibi bugün de üzerimize düşen sosyal sorumluluğu yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Sayın Rektörümüz Savaş'a ve üniversitede görevli tüm öğretim üyelerine Çankırı için yaptıkları böylesi kutsal bir görevden dolayı Federasyonum ve Çankırılılar adına şükranlarımı belirttim" dedi.

KARŞILIKLI ZİYARETLERİ ARTIRALIM
Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş da ziyaretle ilgili olarak "Bugün burada bir iade-i ziyareti gerçekleştirmekle birlikte Ankara'da yaşayan Çankırılıları çatısı altında toplayan Federasyon Başkanı ve yönetim kurulu ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Şahsıma gösterilen ilgiden son derece memnunum. Üniversite olarak sadece akademik çalışmalarla başarılı olmamız düşünülemez. Bu kapsam içerisinde sosyal sorumluluk projelerimizin daha kısa zamanda ve daha büyük başarılarla gerçekleşmesi konusunda sivil toplum örgütleriyle karşılıklı işbirliğimizin pekiştirilmesi amacıyla bugünkü ziyaretin hayli anlamlı ve önemli olduğunu söyleyebilirim. Başta Federasyon Başkanı Adem Can olmak üzere, tüm yönetim kurulu üyelerini ve federasyonun gençlik kollarını yakından tanımış olmanın mutluluğu içerisindeyim. Böylesi ziyaretlerin karşılıklı olarak artmasından yana olduğumu da belirtmek isterim." dedi.

Ziyaretin tamamlanmasından sonra Federasyon Başkanı Adem Can, Rektör Savaş'a günün anısına federasyonun hediyesi bakır kazanı sunarken, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte objektiflere poz verdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler