“Şefkat ve merhamet elini birbirimize uzatmalıyız”

“Şefkat ve merhamet elini birbirimize uzatmalıyız”

AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu yayımladığı Kurban Bayramı Mesajında “Bayram günlerinde gönül kapılarını birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elini birbirimize uzatmalıyız” dedi.

Yarın başlayacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti MKYK Üyesi, Dış İlişkilerden Sorumlu BaşkanYardımcısı ve Çankırı milletvekili Suat Kınıklıoğlu bir mesaj yayımladı. Kınıklıoğlu’nun mesajı şöyle:

“Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Bu güzel ve coşkulu bayram günlerinde gönül kapılarını birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elini birbirimize uzatmalıyız.

Kurban Bayramında varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babamızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz. Hastalarımızı, huzurevindeki yaşlılarımızı öksüz ve yetim kardeşlerimizi unutmamalıyız.

Yaşadığımız dünyanın her şeyden çok şüphesiz, aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve yardımlaşmayı muhafaza ettiğimiz sevgi, barış ve dayanışmaya ihtiyacı var. Yoksulluk, terör ve şiddet gibi tüm insanlığı yakından ilgilendiren sorunlar acil çözüm bekliyor. Toplumları yakınlaştıracak, medeniyetleri kaynaştıracak, önyargıları kıracak, mesafeleri giderecek bir iklime insanlığın bugün her zamankinden dana çok ihtiyacı var. Bu anlamda bayramlar milletimizin eşsiz ilham kaynaklarıdır.

Bu vesileyle eşsiz fedakarlıklarını bu vatan, bu millet var oldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah\'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Tüm İslam aleminin ve bütün milletimizin ve Çankırılı hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum. Sağlık ve esenlikler diler, bu güzel bayram coşkusunun bütün gönülleri şenlendirmesini temenni ediyorum.”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler