Şehiriçi taşımacılıkta yeni dönem başladı!

Şehiriçi taşımacılıkta yeni dönem başladı!

Çankırı Belediyesinin şehiriçi taşımacılık ihalesini kazanan Özcan-Tur ve Vip Yaren

ortak konsorsiyomu, 1 Mart 2010 tarihi itibariyle hizmetlerine başladı. Şehiriçi taşımacılıkta oldukça deneyimli olan firma, hizmetine 10 küçük ve bugün itibari ile 3 tane de büyük otobüs ile, vatandaş içinde hayli umut veren bir hizmet anlayışı ile başladı. 7 büyük toplu taşım aracının da önümüzdeki günlerde servise konulacağı öğrenildi.

Şehiriçi taşımacılıkta yeni durum ile ilgili görüştüğümüz ortaklardan Özcan-Tur yetkilisi Mahir Özcan, “Hizmete koyduğumuz otobüslerimizin bazı işlemleri eksik olduğundan henüz yeterli düzeyde hizmet verdiğimiz söylenemez. Ancak halkımızın da mağduriyete düşmemesi için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Çok kısa bir süre içerisinde Çankırı merkezde şehiriçi taşımacılık konusunda yaşanan sorunların tamamı ortadan kalkacaktır. Otobüslerimizde yolcularımızın rahatlığı ve güvenliği konusunda fazlaca özen göstereceğiz. Bununla birlikte kendi personelimizin de en az hata ile hizmet vermesine yönelik önlemlerimiz olacak” dedi.

Şehiriçi taşımacılıkta yenilenen otobüslerle birlikte, toplu taşımaya uygun araçların servise konulması vatandaşlar arasında sevinç yaratırken, yaşanan gelişmelerden en fazla memnun olanların da üniversite öğrencileri olduğu gözlemlendi.

5 YILLIK SÖZLEŞMEDE, BELEDİYENİN 1 MİLYON TL KAYBI VAR!
Hatırlayacağınız gibi, bu sayfalarda şehiriçi taşımacılık ihalesinde Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in, bir önceki ihaleyi "aylık 38 bin tl + KDV" ile "ben bu işi yaparım" taahhüdüne karşın, "kendi insiyatifiyle" iptal ettiğini, daha sonra yapılan ihale ile rakamın KDV'si içinde aylık 25 bin TL'ye Özcan Tur'a verildiğini sizlerle paylaşmıştık. Başkan Dinç'in kişisel tasarrufu sonucu, Çankırı Belediyesinin de 5 yıllık süre zarfında yaklaşık 1 milyon TL kaybını da gündeme taşımıştık.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler