Sen rahat uyu Çankırı!

Biz habercilik yaparız... Ya diğerleri? Bu sorunun yanıtını bulma konusunda çok fazla ter akıtmaya gerek yok! Çünkü "haber yapmak" için benim akıttığım terin yüzde birini akıtmayanlar sadece ve sadece "haber hırsızlığı" yaparlar!

Çankırı Belediyespor'un yeni teknik direktörü ile ilgili Sözcü18'in yaptığı habercilik, başta "cazgırlar" olmak üzere "diğer dandikler" tarafından da bir şekilde "çalınarak" kullanıldı!

Önemli mi?

Hem önemli hem de değil! Bu durum ilk kez olmuyor ki... Ancak şu açıdan yaşanılanları önemsiyorum: Bugün için emek hırsızlığı yapanlar, kendilerine ait bir kare fotoğrafı kullandığım gün, "Bunu sana yakıştıramadım" (!) diyerek telefon açmaktan hiç mi hiç imtina etmiyorlardı!

Ancak "Takımın yeni hocası belli oldu" diye verdiğim haberi saatler sonra "Flaş... Flaş" diyerek hiç utanmadan sıkılmadan kaleme almasını bilmekteler!

Oysa; okuyucu ile buluşturduğum haber için ne kadar zaman harcadığım, hangi bedelleri ödediğimi hiç mi hiç kaale almayanların, böylesi bir eylem içerisine girerek dillerinden düşürmedikleri "inançlarının" da hangi mertebede olduğunu görmek doğrusu şahsımı daha da üzüntüye boğmakta...

Ama neylersiniz ki, Çankırı malzemesi bundan öteye gitmiyor!

İster bir süre "eşşek" diyeyim, sonra konuyu değiştirip "hırsız" olarak adlandırayım (!) Bazı "kaşarlar" yine bildiklerini okuyacaklar... Ve de okumaya devam ediyorlar!

Çünkü ne ellerinde bir yetenek var, ne de kafalarında!

Yüce yaradan, sadece dillerine kuvvet vermiş! Sağda solda ileri geri konuşsunlar diye!

Aslında şikayet etmemem de lazım! Neden derseniz; Çankırı üzerindeki varlığımın nedeni de bunlar değil mi!

Karşımdakiler dişe dokunur cinsten olaydı ne işim olurdu benim Çankırı ile ilgili böylesi işler çıkarmaya!

*  *  *

Kar, yine Balkanlar'dan ülkemize giriş yaptı... Önümüzdeki 72 saat içerisinde yurdun büyük bir bölümünde yoğun kar yağışı ile birlikte sıcaklıklar bir hayli düşecek... Aralık ayının ikinci haftasında ülkemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle özellikle Bayramören ve Çerkeş ilçeleri hayli sıkıntılar yaşamıştı.

Kapalı köy yolları, kesilen elektrikler bölgede yaşayanların kabusu olmuş, buna karşın Çankırı Valiliği elindeki araç parkının yetersizliğini neden göstererek yaşanılanlara pek de duyarlı davranış sergilememişti!

Havaların tekrar ısınması ile birlikte yenilenen araç parkı, önümüzdeki günlerde tekrar ağırlaşacak kış şartlarında kendisini nasıl gösterecek hep birlikte göreceğiz. Ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim: "At sahibine göre kişner" demiş atalarımız...

Ne demek istediğimiz sizler anladınız...

Kar yağacak... Yollar kapanacak... Şerif Taytıs kuşları yemleyecek...

Sonrası mı? Yaşanılacak rezaletleri de bizler sizlere aktarmanın gayretinde olacağız...

Ha sahi, Germece'deki köprü yapımı bittikten 20 gün sonra neden yıkıldı?

Soruyu ben sordum, yanıtı da benden olsun: Şerif Taytıs'a bağlı mühendislerin harikalığından!

Hani diyorum; müteahhitlerin çalıştırdıkları demircileri azarlayan Şerif Taytıs'ımız vardı ya!

Şimdi; şeytan diyor ki, kalk git Çankırı'ya! Bul o köprünün projelerini çizen mühendisleri! Getir Şerif Taytıs'ın karşısına!

Ve mühendisleri bırak, saydır Şerif Taytıs'a!

Komik ve acıklı bir durum ile karşı karşıyayız!

2011 yılına girdiğimiz şu günlerde yaklaşık 5 m uzunluğunda bir köprüyü "yapımından 20 gün sonra çökertebilen" mühendislerimiz ve müteahhitlere sahibiz!

Bir de, onlara "valilik" yaptığını iddia eden ŞERİF TAYTIS'a!

Sen rahat uyu Çankırı!

Böylesi kadrolarla sırtın yere gelmez! Ama burnun da bo.tan kurtulmaz!

*  *  *

Yeni içeriğimizle birlikte sevgili dostum İbrahim Zencirci köşesinden "Mektup yazdım Hasan'a, ha Hasan'a ha sana" (!) başlıklı yine kendine has yine bir solukta okunan güzel bir yazı kaleme aldı.

Çankırı Valiliğinde konuşlanan "troyka"dan söz ediyor dostum Zencirci...

Yazının mürekkebi kurumadan masama bir bilgi notu düştü! Troyka'nın "hanım ağa"Şerif Taytıs ile ilgili yapılan bir haber için, haberi yapan arkadaşı yarım saat süresince terletmiş! (Ben biraz kibarca söyledim ama siz anlayın)

- Sen Valiliğin önünden geçersin!

Arada bir de "armut" (!) demiş ya! Haberci kardeş de "sende de armutun ilk hecesi yok" (!) deyivermiş! Ve yarım saatlik "hoş sohbetin" ardından yapılan haber geri çekilmiş!

Gerçekten Çankırı Valiliği Basın Bürosunda vahim olaylar yaşanmakta! Ve yan odada upuzun oturmakta olan Şerif Taytıs olaylara  seyirci kalmakta!

Daha ötesi galiba yok... İşte burası sözün bittiği yer...

Gelen yılın sizlere geçmişte yaşadığınız acıları yaşatmamasını, sağlıklı ve mutlu günler getirmesini dilerim...

Tabii ki Çankırı şartlarında...

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.