Sevda Karaali de TBMM yolunda

Sevda Karaali de TBMM yolunda

Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali, AK Parti'den Ankara 2. bölge aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali'nin, Ankara 2. Bölgeden AK Parti aday adaylığı için yarın (pazar) müracaat edeceği öğrenildi. 

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı duyuruda Karaali "2007 yılı genel seçimlerinde her ilden bir kadın aday varken 'Neden güzel Çankırı'mı temsil eden bir kadın aday olmasın' düşüncesiyle çıktığımız siyaset yolunda, 2009 yılında güzel Çankırı'mızı yönetmeye talip olduk. Yine bugün; gurbette yaşayan Çankırılılar başta olmak üzere tüm Ankaralılar'a hizmet etmek niyetiyle Ankara 2. Bölgeden AK Parti aday adayı olarak uzun ince bir yola çıktık. Yolumuz uzun, meşakkatli. Her zamankinden çok çalışmaya, her zamankinden çok sabra, her zamankinden çok  birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bize inanan, güvenen hemşerilerimize bizi mahcup etmesin rabbim" dedi.

SEVDA KARAALİ KİMDİR?
1970 yılında Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde öğretmen Mustafa ve ev hanımı Feride Karaali'nin kızları olarak dünyaya gelen Sevda Karaali, ilk-orta ve lise öğrenimimi Çankırı'da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Mahalli İdareler bölümünü bitirdi. Çankırı ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinde sözleşmeli personel olarak, pek çok projenin hayata geçmesinde görev aldı. 1992-2005 yılları arasında İzmir, Diyarbakır, Ankara Emniyet Müdürlüklerinde görev yaptı. Devlet memuru olmasına rağmen ticari hayattan hiçbir zaman uzak kalamayan Sevda Karaali, 2005 yılı Ocak ayında Türkiye'nin en büyük gösteri merkezlerinden birisi olan Anatolia Showland'in cafe ve fuaye işletmelerini alarak memuriyetten ticari hayata geçiş yaptı. 2007 Yılı Şubat ayında Karaali Organizasyon adında bir şirket kurarak, Gösteri Merkezi'nin işletmesinin tamamını üstlendi. Sevda Karaali 5 Haziran 2009 tarihinden bu yana Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanlığını sürdürmekte.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
13 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler