Sevgi Aslanı kim öldürmüş olabilir?

Sevgi Aslan'ı kim öldürmüş olabilir?

Sevgi Aslan bundan tam 102 gün önce Ankara - Keçiören'de evinde bıçaklanarak öldürüldü.

Bundan tam 102 gün önce Ankara - Keçiören'de evinde bıçaklanarak öldürülmüş SevgiAslan cinayeti ATV ekranlarında tekrar gündeme getirildi.

Sözcü18.com haber merkezi olarak cinayetin ilk günlerinde yaptığımız haber ile önceki gün "Sevgi Aslan cinayetinde şok gelişme" başlıklı haberimiz, okuyucudan büyük ilgi gördü.

Bundan tam 102 gün önce, Keçiören - Çaldıran Mahallesi Gözüpek Sokak No. 1'deki Gül Apartmanının zemin kat dairesinde vücuduna saplanan yaklaşık 20 bıçak darbesi ile feci şekilde öldürülen Sevgi Aslan'ın katil ya da katillerin aramızda dolaşıyor olması hayli düşündürücü. Hafta başından itibaren "Sevgi Aslan cinayeti" ile ilgili bugüne kadar yayımlanmış haberleri ve son iki gündür ATV ekranlarından ülke insanına aktarılan "bilgileri" masamızda topladım. Bakın ortaya neler çıktı?

BAZI OLAYLARI KIZININ
DUYMASINI İSTEMEYEN BİR ANNE!

Sevgi Aslan... Kırk yaşında... Katil ya da katiller tarafından 20 yerinden bıçaklanarak vahşice öldürülmüş bir kadın. Ve kızı Sevilay Aslan... Henüz 19 yaşında... Okumak istiyor... Kariyer yapmak istiyor... Ve annesinin ısrarları ile Adem Çalışkan ile evlendiriliyor...

Adem Çalışkan! Sevilay Aslan'dan yaşça çok büyük! Arada yaklaşık 15 yaş fark var. Ve anne Sevgi Aslan kızı Sevilay Aslan'ın "ben evlenmek istemiyorum" feryatlarına karşılık olarak "Erkeğin senden büyük olması avantaj. Sana sahip çıkar. Bunun gocunulacak bir tarafı yok" diyerek evlilik yolunda güçlük çıkartmasını bir şekilde engelliyor.

Oysa Adem Çalışkan, daha önce yaklaşık 3 yıl süreyle resmi nikahlı olarak bir "evlilik" yaşamış! İstanbul'da çalıştığı temizlik şirketinde "kendisinden yaşça büyük" ve daha önce evlenip boşanmış bir kadınla (ne tesadüf o kadın da Çankırılı) ailesinin karşı çıkmasına karşı nikahlanmış! İlk nikahlı eş TV ekranında konuşuyor: "Ben Adem'in ailesi karşı çıkınca, birlikteliğime son vermek istedim ama Adem, kendini yerlere attı! Ben de 'bu adam beni gerçekten seviyor' diyerek nikahlı evlilik yaptım" (!) diyor.

Ve evlilik "boşanma" ile sonuçlanıyor!

SEVGİ ASLAN'IN "AİLESİNİN BİLMEDİĞİ"
AMA KULLANDIĞI BİR TELEFON VAR!

Bugüne kadar ortaya konulan deliller arasında, evinde bıçaklanarak öldürülen Sevgi Aslan'ın "kendisine ait" bir özel gsm telefonu var! Bu telefondan aile bireylerinin haberi yok!

Polisin de bilgisi dahilinde olan gsm numarasından geçmişe dönük konuşma kayıtları ve hangi numaralarla "çok daha sık" görüşüldüğünün öğrenilmesi işten değil.

NAFAKA ÖDEME KONUSUNDA
ADEM ÇALIŞKAN SIKINTI YAŞIYORMUŞ!

Öldürülen Sevgi Aslan'ın erkek kardeşi Şaban Aslan'ın ifadesine göre "Adem Çalışkan'a maddi olarak çok yardım ettim. Olaylardan sonra anlıyorum ki, benden aldığı paralarla daha önce ayrıldığı eşine nafaka ödüyormuş" (!) şeklinde bilgi veriyor.

Şaban Aslan başka bilgiler de veriyor. Adem Çalışkan'ın "Sen katil falan olamazsın! Ağzında bir şey saklanmıyor! Biraz ağzın sıkı olacak. Bilsen de söylemeyeceksin" tarzında ifadeler sarfettiğini söylüyor. Ve Şaban Aslan'ın ağzından laf almak için yaklaşık 3 aydır onunla birlikte zaman geçirdiğini sözlerine ilave ediyor.

VE CİNAYET SONRASI
SEVİLAY ÇALIŞKAN'IN YAŞADIKLARI!

Anne Sevgi Aslan'ın öldürülmesinden sonra, Adem Çalışkan, eşi Sevilay'a büyük baskılar yapıyor. Evden çıkmasına izin vermiyor. Hatta hatta çoğu zaman eve kilitliyor. Bugün için "Evliliğim bitti. Ben o eve dönmem" diyen Sevilay Çalışkan'ın cinayet sonrasında yaşadıklarını gelin onun ağzından dinleyelim:

"Abim eve gelirdi ben kapıyı açamazdım. Yeri geldi ben o evde kilitlendim. Eğer abim benim yaşadıklarımı bilseydi hiç iyi olmazdı. Beni eşim dövdü hastanelik etti. Her tarafım şişti. Boynum bile şişti. Abim görmesin diye çok mücadele verdim. Hastaneye gittik. Polis, 'sen dağ başında mı yaşıyorsun', dedi. 'Şikayetçi ol' dedi ama ben şikayetçi olmadım."

Dayakların nedeni sorulduğunda Sevilay Çalışkan; "Sebep yok. Sebebini de bilmiyorum. Ailesi ile ilgilenmiyormuşum. Ben annemin acısından bir şey görmüyorum. Ben o evde neler yaşadım. Onun bir huyu vardı. Beni dövüyordu ondan sonra da oturup dizimin dibinde ağlıyordu. Tek tesellim Rabbimin bana verdiği tek şey sabır. Bütün bu yaşadıklarıma karşın, yine demedim ki aileme, bana böyle şeyler yapıyorlar demedim. Yuvam yıkılmasın diye. Annem öldü öleli dört duvar arasındayım. Perdeyi açsam suç."

CİNAYETİN İŞLENDİĞİ GÜN
ADEM ÇALIŞKAN
ORTADA YOK!
Cinayetin işlendiği 25 Ocak 2010 Pazartesi günü, Adem Çalışkan'a öğle saatleri öncesinde ulaşılamıyor. Bu konuyu da yeğen Ferhat Aslan açıklıyor:

"Adem orada çalışan bir elektrik teknisyeni. Adem bizim işe girmemize vesile oldu. Benim elektrik şefimdi. İşler sıkı olduğu için, ehliyet kursum var diye, o gün (25 Ocak) öğlene doğru, saat 11 gibiydi. Yazıhaneye gittim. Yerine baktım ama yerinde yoktu. Her tarafı aradık, bulamadık. Ondan sonra tekrar işyerime döndüm. Akşam servisle beraber gittim. Mühendislerle tanışıklığım olmadığı için, Adem’den rica edecektim. Ama bulamayınca izin alamadım. Emniyet bana sordu ‘spor ayakkabı giyen kim’ diye ben de Adem giyiyor dedim."

BÜTÜN BUNLARDAN SONRA!
Bütün bu anlatılanlardan ve yaşanılanlardan sonra ortaya çıkan resim bizlere hiç de hoş olmayan bir fotoğraf veriyor. Şöyle ki; Öncelikle karşımızda psikolojik sorunları ile beraber 'kendisinden büyük kadınlardan' hoşlanan bir profil var: Adem Çalışkan!

Bugün itibari ile 6 ayı biraz aşmış bir süredir evli olduğu eşi Sevilay'a, özellikle annesinin ölümünden sonra uyguladığı şiddet anlaşılır boyutta değil! Ve aynı Adem Çalışkan, kendisinden yaşça büyük kadınlarla beraber olmaktan bir şekilde mutluluk duyuyor!

Kızının "daha önce evlenmiş ve ayrılmış" bir adamla evlenmesi için "baskılar" yapan, "söylenilenleri duymazdan gelen" bir anne Sevgi Aslan ile, Adem Çalışkan arasında bir ilişki yaşanmış olabilir mi!

Ve bu ilişkiyle birlikte Adem Çalışkan'ın yaşamış olduğu "ekonomik sıkıntı" öldürülen Sevgi Aslan'ın kendisine ait olan "altınlara" ulaşma hayalleri başarıya ulaşmayınca, ortaya çıkan durum "şiddet yanlısı" Adem Çalışkan"cinayet işlemeye" sevk edebilir! Hatta hatta sevk etmiş olma ihtimali de doğabilir!

Sevgi Aslan'ın aile bireylerinden "gizlediği özel telefonu" ile damat Adem Çalışkan'a ait gsm telefonun geçmişe dönük konuşma dokümanları, bugüne kadar bilinmeyen bir çok ayrıntıyı da ortaya çıkaracağı düşüncesindeyiz.

Tabii ki bütün bu kaleme aldıklarımız, elimizde var olan ve belirttiğimiz isimlerin ATV ekranlarında "izleyicilere" söylediklerinden yola çıkılarak kaleme alınmış bir yazı! Burada amacımız sadece ve sadece 102 gündür çözülemeyen "Sevgi Aslan cinayetini" masaya yatırmak.

ATV ekranlarında bugüne kadar seyirciye söylenilenleri bir araya getirdik ve böylesi bir yazıyı kaleme alarak sizlerle buluşturduk... Yapacağınız yorumlarla olaya sağlayacağınız katkı ile cinayetin çözülmesi yolunda bir adım ilerleme sağlanırsa, bundan bizler de mutluluk duyarız.

Fotoğraf 1: Öldürülen Sevgi Aslan. Fotoğraf 2: Cinayetin işlendiği apartmanın dıştan görünüşü. Fotoğraf 3: Sevgi Aslan'ın kızı Sevilay Çalışkan. Fotoğraf 4: Cinayet sonrası yeğen Ferhat Aslan.

(Haber/Yorum: Vedat Beki)

Yazara ulaşmak için: e-mail:[email protected]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler