Sevgilisiyle bir olup kocasını yaktı

Sevgilisiyle bir olup kocasını yaktı

Ankara'da 2 çocuk annesi kadın, sevgilisiyle bir olup önce kocasını öldürüp, ardından da yakarak gömdü.

Keçiören İlçesi Aktepe Mahallesinde oturan 34 yaşındaki Engin Saraçoğlu, 15 gün önce ortadan kayboldu. Bir firmada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Saraçoğlu'nun 11 yaşındaki oğlu, polis merkezine giderek babasının kaybolduğunu bildirdi. Bunun üzerine polis ekipleri araştırma başlatırken, Cinayet Büro ekipleri de Saraçoğlu'nun kaybolmasıyla ilgili eşinin değilde de oğlunun polise başvurmasında şüphelenerek inceleme başlattı.

KÖR KUYUDAN İĞNE ARADILAR

İncelemelerini derinleştiren Cinayet Büro dedektifleri Saraçoğlu'nun eşi Dilek'i takibe aldı. Saraçoğlu ile evliliklerinde 8 ve 11 yaşlarında iki çocuğu olan anne Dilek'in, birçok suçta sabıkası bulunan Andan Yıldırım(42) ile görüştüğü belirlendi. Cinayet Büro dedektifleri, Dilek Saraçoğlu ile yasak ilişki yaşadığı belirlenen Adnan Yıldırım'ı takibe alarak, gittikleri yerlerde araştırma başlattı. Bu arada polise ekipleri Dilek Saraçoğlu'nun kocasının kaybolmasıyla ilgili bilgisine de başvurdu. Dilek Saraçoğlu, kocasının kaybolmasını soğukkanlılıkla polise anlattı.

100 DÖNÜMLÜK ALANDA CESET ARAMASI

Dilek Saraçoğlu ile sevgilisi Adnan Yıldırım'ın Bağlum bölgesinde gittiklerini tespit eden Cinayet Büro dedektifileri, Çevre Yolu ile dere yataklarının da bulunduğu bölgede arama başlattı. Günlerce süren aramaların sonunda önce yakılmış ve ardından da üzeri taşlarla örtülmüş bir erkek ceset bulundu. Cesedin hemen yanında yakılmış elbiseler arasında Engin Saraçoğlu'nun kimliğini de bulan ekipler, daha önce takibe aldıkları Saraçoğlu'nun eşi Dilek ve sevgilisi Adnan Yıldırım'ı gözaltına aldı.

ÇAPRAZ SORGUDA ÇÖZÜLDÜLER

Emniyete getirilen zanlılar ilk ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Bunun üzerine iki sevgili çapraz sorguya alındı. Çapraz sorguda bir birlerini suçlayan sevgililer, suçlarını itiraf etti. Dilek Saraçoğlu'nun yasak aşk yaşadığı Adnan Yıldırım ile bir olup önce kocasının başını taşla ezerek öldürdükleri, ardından Bağlum'da dere yatağına götürerek cesedi yakmaya çalıştıkları öğrenildi. Cesedin tamamı yanmayınca da iki sevgili, cesedin üstünü taşlarla kapatarak olay yerinde ayrıldıkları kaydedildi.

ÖLDÜRÜP, YAKIP, GÖMMÜŞLER

Dilek Saraçoğlu, polisteki ifadesinde Adnan Yıldırım ile uzun süredir yasak ilişki yaşadığını itiraf ederek, "Kocamın bundan haberi oldu ve olay gecesi de eve alkolü geldi. Adnan'ı öldüreceğini söyledi. Ben kendisine bir ağrı kesici hap verdim, sonrada yatak odasına geçti. Bende Adnan'ı aradım. Adnan geldiğinden Engin yatakta sızıp kalmıştı. Adnan onu uyandırdı, ardından aralarında tartışma çıktı. Adnan da yanında getirdiği leviye ile Engin'in başına vurdu, o sırada bayıldı. Engin'i kucaklayarak Adnan'ın kiraladığı araca taşıdık ve Bağlum'a götürdük" dedi.

Adnan Yıldırım ise polis ifadesinde Engin'i Bağlum'daki boş bölgeye götürdüklerinde hala yaşadığını belirterek, "Orada başına taşla vurduk, öldüğünden emin olduktan sonra tanınmaması için üstündeki eşyaları ateşe verdik ve ardından cesedin üzerini taşlarla kapattık" dediği öğrenildi.

SEVGİLİLER TUTUKLANDI

Emniyetteki sorgulamalarının ardından Adliye'ye sevk edilen Dilek Saraçoğlu ile Adnan Yıldırım, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler