İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

Şevket Koç gereğini yapmalı…

Geride bıraktığımız cuma günü, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında, 21 şehrin belediye başkan adayı ile birlikte, Çankırı'nın Belediye Başkanı adayının İrfan Dinç olduğunu açıkladı. Öncelikle memleketimize hayırlı olsun.

Çıraklık, kalfalık dönemine tanık olduğumuz Sayın Dinç, “ustalık” dönemi için oy isteyecek. Dileriz Çankırılılar'ın takdir ve teveccühlerine mazhar olurlar.

Bu girizgâhtan sonra gelelim başlıktaki, “Şevket Koç gereğini yapmalı” ile neyi kastettiğimizi açıklamaya.

11 Kasım 2013 tarihinde, Sözcü18’de, “Çankırı'da 'telekulak' skandalı!” başlığı ile bir haber yayınlandı.

Söz konusu haberde; “Sözcü18 Haber Merkezi'nin elde ettiği bilgilere göre AK Parti'de Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğu için 8 aday adayı seçim çalışmalarını sürdürürken, Belediye Başkanı İrfan Dinç'in aday adaylarından önemli bir ismine ait özel gsm telefonunu 'Çankırı Emniyetinden aldığı destekle' dinlemeye aldığı iddia edildi”.

Ve haberin devamında;

“Şimdilik isminin açıklanmasını istemeyen ve de telefonunun dinlendiğini iddia eden AK Partili Çankırı Belediye Başkan aday adayı "Geçtiğimiz günlerde Çankırı Emniyetinden görevli bir polis beni ziyaret ederek. 'Sizin özel gsm telefonunuz dinlenmekte' bilgisini vermekle birlikte bu işi yapan-yaptıran şahsın da bizatihi Belediye Başkanı İrfan Dinç olduğunu açıkladı" bilgisini Genel Yayın Yönetmenimiz Vedat Beki ile paylaştı.” denilmektedir.

10 Kasım 2013 Pazar günü, saat 13.00 sularında, Buğday Pazarı Mah. Elif Caddesi Ada Apt, No:63/3 Çankırı adresinde bizzat şahit olduğum bu iddiaların gereğini Sayın Şevket Koç’tan bekliyoruz.

Madem ki; ”AK adı, aydınlık ve yeni bir dönemi çağrıştırır, şeffaf ve temiz yönetim anlayışını temsil eder. Ayrıca kamusal alanda yapılacak görevlendirmelerde ehliyet, liyakat ve güven esasının önemine vurgu yapar”

Madem ki; "AK Parti, ilkeli, dürüst ve ahlaki bir siyaset anlayışı ile faaliyet göstermeyi taahhüt eder.”

İddia sahibi Sayın Şevket Koç kimseyi töhmet altında bırakmadan, iddiasını ispat etmekle mükelleftir.

Zira Hadis-i Şerifte "Birbirinizi gıybet etmeyiniz" buyrulmuştur. Gıybet, günahların en münafığıdır.

·  49. Sure (Hucurât Suresi), 12. Ayet
Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Bu yazı toplam 2203 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.