SICAK GELİŞME: Merkez Birliği, Akdoğanı denetliyor!

SICAK GELİŞME: Merkez Birliği, Akdoğan'ı denetliyor!

Çankırı Şoförler Odası Başkanı Necati Akdoğan’ın

başkanlığını yürüttüğü Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde yaklaşık 15 gündür müfettiş tarafından inceleme yapıldığı öğrenildi.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Necati Akdoğan’ın başkanlığını yürüttüğü Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde, Merkez Birlik yönetimince görevlendirilen müfettiş tarafından 15 gündür Kooperatifin hizmet binasında çalışmasını sürdürdüğü ve dün akşam saat 17.00 itibari ile mesaisini tamamladığı öğrenildi.

Bazı kooperatif üyelerinin yaptığı şikayet üzerine Merkez Birliğinin Teftiş Kurulu tarafından gönderilen müfettişin, Çankırı Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde 15 gün süresince yaptığı çalışmanın rapor haline getirilerek Merkez Birliğin Başkanlık divanına sunulacağı ve elde edilen tespitlerin burada karara bağlanacağı öğrenildi.

DENETİMİN GEREKÇESİ!
Haber merkezimizin konuyla ilgili olarak elde ettiği ilk bilgilere göre, Necati Akdoğan’ın başkanlığını yürüttüğü Esnaf Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifindeki denetime neden olarak, yaklaşık 500’e yakın üyenin yönetim tarafından gerekçe gösterilmeksizin kayıtlarının silindiği, silinen üyelerin haberdar edilmediği ve yönetim tarafından yapılan bazı harcamaların usulsüz olduğu yönünde.

Yaklaşık 2 binin üzerinde üyesi bulunan kooperatifte, hayatını kaybeden üyelerin “üyelik” durumlarının devam ettiği, Başkan Necati Akdoğan’a muhalif olarak oy kullanabilecek üyelerin ise keyfi olarak silindiği iddiası edinilen bilgiler arasında.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler