Sigara tiryakileri bu haberi okumadan önce son sigaralarını yakabilirler!

Sigara tiryakileri bu haberi okumadan önce son sigaralarını yakabilirler!

Bu haber sigara içen "müslümanları" en azından bir

kez de olsa düşündürecek cinsten... Öyle bir iddia ki haberi okuduktan sonra "uzun bir süre" derin düşüncelere dalabilir ve düşünme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Bu güre kadar ne yaptıysanız olmadı mı?  Yoksa, bırakıp bırakıp yeniden mi başladınız. Şayet bu haberdeki "iddiayı" biraz düşündükten sonra "belki de doğrudur" düşüncesinden yola çıkarak sigarayı bırakma ihtimaliniz oldukça yüksek! Sıkı durun açıklıyoruz: "Sigarada domuz kanı var"mış! 

İddia Avustralyalı bilim adamı Prof. Simon Chapman'dan. Chapman'ın araştırmasına göre sigara firmaları, imalatlarının filtre aşamasında "domuz kanı" kullanıyorlar.

FİLTRELERDE DOMUZ KANI ŞÜPHESİ
Sydney Tıp Fakültesinde "Kamu sağlığı Profesörü" ünvanlı Prof. Simon Chapman, Hollanda'da yapılan bir araştırmaya dayanarak sigara filtrelerinin yapımında "domuz kanı" kullanılıyor olabileceğine dikkat çekti.

Prof. Chapman, kanın solunum organlarına oksijen taşımasını sağlayan hemoglobin isimli proteinin, zararlı kimyasalları süzme özelliği olduğu için filtrelerde kullanıldığını belirtti.

SİGARA ÜRETİCİLERİ "SIR" VERMİYOR! 
Bilim adamı, bu durumun başta Müslümanlar ve Yahudiler olmak üzere bazı grupları rahatsız edebileceğini belirten Chapman şöyle konuştu:

“İnançları gereği domuz ürünleri tüketmeyen müslümanlar ve Yahudiler için bunun düşüncesi bile korkutucu. Bu sorunu çözmek tütün şirketlerinin sigaraların içeriğini 'ticari sır' gerekçesini öne sürerek açıklamamaları nedeniyle zorlaşıyor.

YUNANİSTAN'DA BİR SİGARA MARKASININ
DOMUZ KANI KULLANDIĞI KESİNLEŞTİ
Yunanistan'da bir sigara markasının domuz hemoglabini kullandığı kesinleşti. Eğer Yahudi ya da Müslüman bir sigara tüketicisiyseniz sigaranın içeriğini öğrenmek isteyeceksiniz. Sadece bu dinlere mensup insanlar değil vejeteryanlar da bu durum nedeniyle sigara üreticilerine tepki gösterecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler