Sinan Aygün sıkıntıda!

Sinan Aygün sıkıntıda!

Ankara Ticaret Odası 27. İnşaat Müteahhitleri Komitesi Üyesi ve İnşaat Komisyon

Başkanı Ayhan Atalay, Meclis Üyeleri ile birlikte ATO Başkanı Sinan Aygün'ün istifasını istediklerini açıkladı. Atalay, "ATO'nun 2010 bütçe görüşmelerinde kürsüye çıkan meclis üyeleri 'Sinan Aygün ve Yönetimi Kurulu Üyeleri ATO'yu temsil etmiyor' gerekçesi ile istifaya çağırdı." dedi.

ATO'da yapılan 2010 bütçe görüşmeleri tartışmalı başladı. Meclis üyelerinin katıldığı bütçe görüşmelerini basın mensuplarına anlatan Atalay, 2009 bütçe rakamlarında yanlışlıklar olduğunu savundu. Görüşmeler esnasında kürsüye çıkan ATO Meclis üyelerinin Başkan Sinan Aygün ve Yönetim Kurulu üyelerini istifaya çağırdığına açıklayan Atalay, "Şu ana kadar konuşmak için kürsüye çıkan 4 meclis üyesi de Sayın Başkan Aygün ve Yönetim Kurulu'nun istifa etmesi gerektiğini söylediler. Daha konuşmalar devam ediyor. Şu ana kadar yapılan konuşmalar meclisin genel görüşünü yansıtır nitelikte." diye konuştu.

Gazetecilerin “2009 bütçesinde usulsüzlük mü var?” şeklinde sorusuna karşılık da Atalay şu cevabı verdi: “Faaliyet raporlarına istinaden arkadaşlarımız görüşlerini beyan ediyor. Görüşmeler halen devam ediyor. Bunlar ilerleyen saatlerde belli olacak. Ama 2009'daki rakamların doğruyu yansıtmadığını görüyoruz. Zaten 2009 oda seçimleri olaylı geçmişti. Faaliyet raporlarında aynı yanlış ve hataların devam ettiğini gördük.”

Bu tartışmalarla yapılan meclis toplantısında 2010 bütçesi kabul edilirken, başkan ve yönetim kurulunun 2 milyon liralık temsil gideri ise 1 liraya düşürüldü. Bütçe görüşmelerinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan ATO Başkanı Aygün, 181 meclis üyesinden sadece üçünün istifasını istediğini öne sürdü.

“Temsil giderinin 1 liraya düşürülüp düşürülmediği” şeklindeki soruya ise Aygün, “Temsil gideri 2 milyon liraydı, bin ya da bir liraya düşürüldü.” dedi.

Meclis üyelerinden Mustafa Doğruyol ise “Bugün ATO Başkanı Aygün ve yönetim kurulu üyelerinin istifası istenmiştir. Ancak hazırlanan kanun red oyu kullanmaya izin vermediğinden herhangi bir sonuç alınamadı. Eskiden başkanın rahatlıkla kullandığı 2 milyon lira, artık 1 liraya düşürülmüştür. Bu durum meclis üyelerinin Başkan Aygün ve yönetim kuruluna verdiği değeri göstermektedir.” açıklamasında bulundu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler