Sivas Asayiş Şube Müdürü zehirlenme sonucu öldü

Sivas Asayiş Şube Müdürü zehirlenme sonucu öldü

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çetin'in Şehit

Ali Yüce Polis Merkezinin üst katındaki evinde, banyodaki şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Çetin'in cenazesinin Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldığı bildirildi.

MUZAFFER ÇETİN'İN ÖLÜMÜ
AİLESİNİ VE EMNİYET CAMİASINI ÜZÜNTÜYE BOĞDU

Sivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Muzaffer Çetin'in kaldığı lojmanda şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmesi ailesini ve emniyet camiasını üzüntüye boğdu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Muzaffer Çetin'in (44) ailesiyle yaşadığı Yenişehir Mahallesi'ndeki Şehit Ali Yüce Polis Merkezi'nin üst katındaki lojmanda şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirmesi, ailesi ve emniyet teşkilatında büyük üzüntü yarattı.

Çetin'in ölüm haberini alan çok sayıda polis, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine geldi. Muzaffer Çetin'in eşi Şule ile kızları Kübra ve Hümeyra'nın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Olayı öğrenen Sivas Valisi Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muammer Bayram, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Murat Aslan ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, hastaneye gelerek İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'a başsağlığı diledi.

Evli ve 2 çocuk babası 20 yıllık polis Muzaffer Çetin'in cenazesi, Sivas Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenecek törenin ardından Yozgat'ın Sorgun ilçesine gönderilecek.

EMNİYET MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVINA HAZIRLANIYORDU
Emniyet müdür yardımcılığı sınavına hazırlandığı öğrenilen 3. sınıf emniyet müdürü Muzaffer Çetin'in yarın yapılacak sınava girmek üzere Ankara'ya gitmeye hazırlandığı belirtildi. Sınav nedeniyle önceki gün izne ayrılan ancak 1 Mayıs kutlamalarında görevi başında olmak istediği için kentte kalmayı tercih eden Çetin'in Ankara'ya gitmeyi planladığı kaydedildi. Çetin'in Ankara yolculuğu öncesinde, eşi ve çocukları uyurken duş almak için banyoya girdiği, şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği belirtildi.

Muzaffer Çetin'in cep telefonunun uzun süre çalması ve yanıt verilmemesi üzerine eşi Şule Çetin'in meraklandığı, banyoyu kontrol ettiğinde durumu fark ettiği öğrenildi. Şule Çetin'in emniyet yetkililerine haber vermesinin ardından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Muzaffer Çetin'in doktorların tüm çabalarına rağmen hayata döndürülemediği bildirildi.

MUZAFFER ÇETİN'İN ÖZ GEÇMİŞİ
Muzaffer Çetin, 1966 yılında Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sorgun'da tamamlayan Çetin, 1987 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini bitirdi.

1990 yılında Polis Akademisi'nden komiser yardımcısı olarak mezun olan Çetin, çeşitli illerde görev yaptıktan sonra 2007 yılında Sivas Emniyet Müdürlüğü emrine atanarak bir süre lojistik şube müdürü olarak görev yaptı.

Sivas'ta emniyet personeli, basın mensupları ve vatandaşlarca sevilen bir kişi olan Muzaffer Çetin, Sivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevine 15 Temmuz 2009'da atanmıştı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler