Son çalımını ekranda attı!

Son çalımını ekranda attı!

Efsane futbolcu ve yorumcu Sergen Yalçın NTV'den yeni kanalına transfer oldu. İşte transferin perde arkası.

Kısa bir süre önce Gazete Habertürk'te yazmaya başlayan Türk futbolunun ‘süper solak’ı, Beşiktaş ve Milli Takım’ın efsane ismi Sergen Yalçın, NTV'den TRT'ye transfer oldu.

Efsane futbolcu ve yorumcu Sergen Yalçın, ligin ikinci yarısında teknik birikimi ve yorumlarını TRT ekranlarında izleyenleriyle paylaşacak.

NTV'den ayrılmasının ve TRT'yi tercih etmesinin nedenlerini Sergen Yalçın, şöyle anlattı:

İŞTE TRANSFERİN PERDE ARKASI
-Öncelikle hayırlı olsun diyelim. Beşiktaş dünya yıldızlarını transfer ediyor Beşiktaşlı Sergen Yalçın da yılın televizyon transferini gerçekleştirdi diyebilir miyiz?
Yılın televizyon transferi değil de şartlar böyle gelişti. Son dönemde ben de TRT'ye geçtim ve benim için önemli bir transfer. Kafamda çok çelişkiler vardı NTV'de çalışırken. NTV'de çalışmaktan çok mutluydum. Hayatım boyunca, buna futbolcu olarak, futbolu da buna katabiliriz, yaptığım en iyi işti NTV'de 2.5 sene çalışmak. Bana çok şeyler kattı. Oradaki herkesle dostça ayrıldık. Doğal olarak biraz üzüldüler ama herşeyin bir sonu vardır. Belki ileride tekrar beraber çalışabiliriz. Ama artık biraz hedefleri yukarı çıkarmam lazımdı. Daha doğrusu kafamda kurduğum plana göre artık çalıştığım yerde 1. adam olma zamanı geldi diye düşünüyordum.

-Çelişkiler vardı dedin. Nelerdi?
2.5 sene çok güzel çalıştım ama orada Rıdvan hoca var. Rıdvan hoca da çok sevdiğim bir insan. Biz biraz daha arka alanda çalışıyorduk. Artık çalıştığım yerde 1. adam olmaya karar verdim. Daha doğrusu kendimi geliştirdiğim ve o seviyede olduğumu düşünüyorum. TRT de reddedemeyeceğim bir teklif yaptı bana, ben de kabul ettim. Ligin ikinci yarısı itibariyle TRT'de başlıyorum, inşallah benim için hayırlısı olur.

-Nasıl gelişti bu transfer?
Devre bitmeden teklif geldi bana. Sezon başında LigTv'den teklif gelmişti, kabul etmemiştim. Şimdi TRT'den böyle bir teklif geldi. Çok iyi bir teklif geldi, hem kendimi geliştirmek için hem 1. adam olabileceğim bir yer hem de devlet kanalı olduğu için, çok uygun geldi bana teklif bende kabul ettim.

-Bu transferin perde arkası çok konuşulacak ve alacağın para da gündeme gelecek. Ben şimdiden sorayım parayı sana.
Miktar söylemeyeyim ama tabiki NTV'den aldığımdan çok daha iyi bir ücret alacağım gerçek. Ama ücret bu transferde 2. planda kaldı. Birinci plan, çalıştığım yerde 1. adam olmak, kendimi geliştirmek, daha üst seviyede olmak, TRT olması tabi işin çok farklı bir boyutu. Ücreti birinci planda düşünmedim, ikinci plandaydı. Ücretin çok fazla da değişmesi beni bağlamadı yani bu transferde. Önce birinci adam olmak, sonra TRT olması, sonrasında ücret. Bu transferin gelişmesindeki en büyük neden para değil yani. Bu parayla ilgili bir transfer olmadı. Kafamda zaten başka bir kanalda birinci adam olmak, kendi programlarını yapma fikri vardı.

-TRT'de hangi günler program yapacaksın?
Hafta sonları, cuma, cumartesi, pazar programları olacak. Şimdi program detaylarını konuşuyoruz.

-Hakan Şükür'ün programından ayrı bir program olacak yani.
Benim programlarım ayrı ve tamamen bana özgü olacak.

-Birebir mi?
Evet birebir.

-Kiminle sunacaksın?
Tam olarak belli değil yanımda kim olacağı ama deneyimli donanımlı işi iyi bilen birisi olacak.

-Sen mi seçeceksin?
Yok, kanal da bunu seçebilir, problem değil ama donanımlı ve iyi birinin olması şart çünkü bu iş çok basit bir iş değil, zor bir iş bu. Mutlaka donanımlı birinin olması lazım. (Kaynak: haberturk.com)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler