SON DAKİKA! Bilecikte iki tren kafa kafaya çarpıştı

SON DAKİKA! Bilecik'te iki tren kafa kafaya çarpıştı

İstanbul-Eskişehir ve Eskişehir-İstanbul

seferlerini yapan Eskişehir Ekspresi, bu sabah 10.15 sıralarında Bilecik Vezirhan Tren İstasyonunda karşılıklı olarak çarpıştı.

Eskişehir'den İstanbul'a giden 11015 numaralı tren Vezirhan istasyonunda yolcu almak için durdu. Ancak sinyalizasyon hatası sebebiyle karşı istikametten Eskişehir'e giden 11016 numaralı tren, istasyonda aynı ray üzerinde duran treni fark etmeyerek kafa kafaya çarpıştı. Kazada 11016 numaralı trenin makinisti kazanın olacağını fark ederek rayların üzerine atlayarak kurtuldu. Ancak beklemekte olan trenin makinisti Hikmet Koşay (44) ihtiyacını gidermek için vagonun tuvaletine girdi. Kaza sırasında tuvalette olan Koşay, ağır yaralandı. Yaralı makinist tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kaza esnasında yaralanan yolculardan, Ahmet Arpacı (19), Kadriye Tatar (77), Melek Baltuğ (70), Nurcan Sarsılmaz (25), Leyla Tatar (48), Dilek Arda (39), Bahattin Nimet (24), Kemal Berat Arda (10), Şevar Arda (12), Murat Tanrısever (49), bilet kontrol görevlisi Hüseyin Ölçer(65) ve Ali Balkanlı (48) Bilecik Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Aylin Çarboğa ve Ali Metin Beyaz ise Eskişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan Ali Balkanlı ise Bilecik'ten Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesine sevk edildi.

Kazanın ardından hayatını kaybeden makinistin cenazesi Bilecik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastaneye gelen Birleşik Taşımacılık Sendikası Eskişehir Şube Genel Sekreteri İsmail Çetin, "Bize ilk olarak yaşadığını söylediler. Ancak daha sonra hayatını kaybettiğini öğrendik. Çok üzgünüz" dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler