SON DAKİKA! Sözcü18.com ne yazıyorsa o oluyor!

SON DAKİKA! Sözcü18.com ne yazıyorsa o oluyor!

Çankırı gündemi için "haberin merkezi" sloganı ile yola çıkan Sözcü18.com, aylar

öncesinden gündeme taşıdığı "İl Tarım Müdürlüğü koltuğuna Tosya İlçe Tarım Müdürlüğüne vekalet eden Metin Karaoğlanoğlu geliyor" haberi bugün gerçekleşti!

Vedat Beki, 2 Ocak 2010 tarihinde kaleme aldığı "Yeni yılla birlikte kimler gidiyor, kimler kalıyor?" başlıklı yazısında (Okumayanlar için: https://www.sozcu18.com/administrator/index.php?option=com_content&sectionid=-1&task=edit&cid[]=455) Çankırı İl Tarım Müdürü Mustafa Altun'un Çankırı'dan tayin edileceğini ve yerine de "çok yakın bir ilçeden, Çankırılı bir ismin" geleceğini okuyucusuyla paylaşmıştı!

Ve geçtiğimiz günlerde Çankırı İl Tarım Müdürü Mustafa Altun Erzurum İl Tarım Müdürlüğüne atanırken, boşalan koltuk da yeni sahibini bekliyordu!

Nihayet bugün, Tarım Bakanlığında beklenen gelişme yaşandı ve Tosya İlçe Tarım Müdürlüğü görevini 1991 yılının Kasım ayından bu yana yürüten Metin Karaoğlanoğlu, Çankırı İl Tarım Müdürlüğü görevine atandığını bildiren yazı kendisine ulaştı.

Sözcü18.com, İl Tarım Müdürlüğü görevine atanan Metin Karaoğlanoğlu'na ulaştı ve ilk açıklamayı aldı. Karaoğlanoğlu "Atama yazısı bugün elime ulaştı. Şu an Ankara'dayım. En kısa zamanda görevime başlamam konusu da tarafıma iletildi. Ailemi ve Çankırı Merkez'de konut sorununu halletme gibi işlerimi tamamladıktan sonra görevime başlayacağım. Sanıyorum bu süre on günü geçmez. Atandığım görevi de en iyi şekilde yerine getirmenin gayretinde olacağımın bilinmesini isterim. Çankırılı olarak doğduğum topraklara hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağım." dedi.

METİN KARAOĞLANOĞLU KİMDİR?
1963 yılında Çerkeş'te dünyaya gelen Karaoğlanoğlu, ilk, orta ve lise öğrenimini doğduğu ilçede tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun olduktan sonra kısa bir süre Mudurnu Tavukçulukta çalıştı. Daha sonra Adalet Bakanlığının İzmir/Foça'daki birimlerinde veterinerlik görevinde bulundu. 1991 yılının Kasım ayından bu yana da Tosya Tarım İlçe Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmekte. Karaoğlanoğlu evli ve 18 yaşında Vahit, 14 yaşında Hande isimli çocukları bulunmakta.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler