Sözcü18 beni aşıyor ve aşacak da!

Bu yazımda; Kişinin yaptığı işle birlikte bulunduğu durumun ilişkilendirilmesindeki boyutun üçüncü şahıslardaki algılamasının doğurduğu sakıncalara önemli bir örnek teşkil edeceğini düşündüğüm bir konuyu masaya yatırmanın gayretinde olacağım.

Tartışmaya açacağım konu başlığı; Sözcü18 ve Vedat Beki!

Yayın yönetmenliğini yapmanın ötesinde adeta "küllerimden" dünyaya getirdiğim Sözcü18.com bugün Çankırı için ifade ettikleri ve de bulunduğu nokta ile beni çok mu çok gerilerde bıraktı!

Kişisel değerlendirmeme göre Sözcü18.com çok daha da ilerilere gidecek... Bundan en ufak bir kaygım ve de endişem bulunmamakta...

Bendenizin de bu yarışta yer alacağımı düşünüyorsanız işte burada yanılıyorsunuz!

Şahsım olarak benim Sözcü18 ile yarışmam, hatta hatta onun önüne geçme gibi bir düşüncem olmadığı gibi, kendisiyle rekabete girme gibi bir şansım da bulunmamakta!

Ama ne yazık ki bütün bunları sadece ben biliyorum!

Başta okuyucu olmak üzere "dostlarım" dahi bunun farkında değil...

Okuyucuya ve de "dostlarıma"da; "Sözcü18.com Vedat Beki'nin. Sitede yer alan cümleler de ona ait! Ya da en azından yayımlanan cümleler üzerinde söz hakkı mevcut! Vedat Beki istemezse o cümleler o sitede yer almaz" şeklinde (ön)yargılar mevcut!

Böyle olunca da varın düşünün siz benim yaşadığım sıkıntıları!

Öncelikli olarak şunu belirtmeliyim ki; Sözcü18.com "birincil" derecede Çankırılı okuyucunundur...

Sözcü18.com kurulduğu gün de böyleydi, bugün de böyle... Yarın da böyle olacak!

Benim söz hakkım?!

Tabi ki var! Oldukça da etkinimdir!

Ancak bir noktaya kadar...

O nokta neresi mi?!

İşte o nokta: Ortaya serilmiş Çankırı adına olumlu ya da olumsuz herhangi bir icraatle ilgili olarak benim araya girerek frene basmam mümkün değil!

Yani; "Bunu yazarsan dostluğumuza zarar verirsin", "Şunu yazmazsan senin adına iyi olur" şeklindeki telkinler boşuna çabadan başka bir durum arzetmiyor!

Bunun öncelikli nedeni de; Sözcü18 sayfalarının "Çankırı insanına" ait olmasıdır.

Yıllardır mağdur edilen, hakkı gasbedilen Çankırı insanı, yaşadıklarını, ortaya çıkan haksızlığı, elde ettiği bilgi ve belgelerle birlikte, bugüne kadar yapılan haberlerin de etkisinde kalarak kendisine yakın bulduğu Sözcü18'de duyurmanın, kamuoyuyla paylaşmanın derdinde!

Sözcü18; Sokaktaki vatandaş için Cumhuriyet Savcısından, mahalledeki polisten, gidilecek mahkemeden önce kapısı çalınması gereken bir adres konumunda!

Sözcü18; Namussuz için, hırsız için, yamyam takımı için ise "Aman bu işi Sözcü18 duymasın! Hele hele uzun saçlı hiç mi hiç duymasın!" diyerek uzak durulması gereken bir adres...

Bütün bu yaşanılanları alt alta koyduğumuzda, Sözcü18 Çankırı insanının sesi, Çankırı insanının nefes aldığı bir ortam...

Özellikle Vedat Beki dostlarına şunu hatırlatmakta yarar görüyorum: Benimle dost olabilirsiniz, benim arkadaşım da olabilirsiniz... Ama unutmayınız ki sergilemiş olduğunuz herhangi bir icraatiniz Çankırı insanının mağduriyetine neden olmuş ve olayın belgeleri masama kadar ulaşmışsa, Sözcü18 sayfalarında yer almanız işten değil!

Yediğiniz naneleri "benimle dost olduğunuz" ortamda yemediğinizi düşünün ve de hakkınızda yapılacak haberi de bu düşünceler içerisinde değerlendirin!

Sözcü18.com! Haber bu adreste sümen altı olmaz!

x x x

Söz Sözcü18.com'dan açıldı ya... Aldığım yeni bir kararı da sizinle paylaşmak istiyorum...

Geçtiğimiz günlerde masama düşen bilgi notuna göre; Çankırı'da bazı isimler (bürokrat da dahil) ulusal bir haber ajansının bültenine yıllık 2 bin tl ücret ödeyerek abone olmuşlar!

İlk andaki şaşkınlığım geçtikten sonra "bazılarınca" izlenen bu strateji nedeniyle Sözcü18.com olarak 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren uygulamaya koyacağımız programa dahilinde; Başta STK'lar olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlar yayımladıkları bültenlerin Sözcü18 sayfalarında yer almasını istiyorlarsa bizlere "abone ücreti" ödeyecekler!

Aynen böyle!

Ulusal ajansa yılda 2 bin tl veren kurum, Sözcü18'e de yılda belirli bir ücret verecek ve yıllık abone olacak!

Yerel gazetelere ilan vermekle birlikte abone oluyorsunuz; internet sitelerine koca yılda 1 lira bile bedel ödemiyorsunuz!

Nasıl olacak bu iş? İnternet siteleri hayatiyetlerini nasıl devam ettirecekler?

Başta "Bülten abonesi" olmayan STK, siyasi parti, resmi kurum  ve kuruluşlar kusura bakmasın Sözcü18 sayfalarında 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yer alamayacak...

Haftanız güzel, soba üzerindeki kestaneniz kebap olsun... Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
6 Yorum