Sözcü18in haberi Bakanı İnköye getirdi!

Sözcü18'in haberi Bakan'ı İnköy'e getirdi!

"Kayan yol İnköylü'nün de hayatını kararttı" başlıklı haberimiz sonrası Ulaştırma Bakanı İnköy'e geldi.

Ulaştırma Bakanı Habib Soluk, yaklaşık 2 ay önce meydana gelen heyelan sonucu kayan Çankırı-Kastamonu karayolunun Ilgaz İndağı köyü mevkisinde incelemelerde bulundu. "Yolun mezarlıktan geçtiği" yönündeki iddialar üzerine İnköy'e geldiğini ifade ederek, "İnköy mezarlığında şehit cenazelerine taciz iddiası üzerine olay yerine gelerek köy halkıyla incelemelerde bulunduk. 

Sözcü18'in gündeme getirdiği haberi okumayanlar için TIKLA

Sözcü18 sayfalarında yer alan "Kayan yol İnköylü'nün de hayatını kararttı" başlıklı haberimizin yayından kısa bir süre sonra bölgeye gelen Ulaştırma Bakanı Habib Soluk köyde yaşayanların yaşadıkları sıkıntılardan arınması yönünde çalışmaların hızlandırılacağını kaydetti.

inkoy-yaya-gecid-resim-03.20110606013918.jpg

ÜST GEÇİT YAPILACAK

Soluk, kayan yolun biraz daha iç taraftan yapılması üzerine ortaya atılan "Yolun mezarlıktan geçtiği" yönündeki iddialar üzerine İnköy'e geldiğini ifade ederek, "İnköy mezarlığında şehit cenazelerine taciz iddiası üzerine olay yerine gelerek köy halkıyla incelemelerde bulunduk. Böyle bir şey olmayacak. Köy halkımız zarar görmeyecek. Camiye ise geçit, kış şartları da düşünülerek yapılacak kapalı üst geçit sayesinde sağlanacak" dedi.

Mezarlığa zarar vermeden en azami düzeyde yolu çift şerit olarak en kısa zamanda hizmete açacaklarını kaydeden Soluk, şunları söyledi:

"Bizim ölümüze, dirimize şehidimize saygımız var. Elhamdülillah inancımız tam. Ancak biz burada o şehitlerimizin mezarlarını incitmeden, mezarlarını kaybetmeden siz büyüklerimizin görüşlerini alarak, isimleriyle birlikte göstereceğiniz yere yine İslami usullerle 2. bir defa o kemikleri defin ederiz. Bu ilk defa olan bir şey değil. Bu İstanbul'da Topkapı'da da olmuştur, Edirnekapı'da da olmuştur. Bu Çanakkale'deki şehitliğimizde de olmuştur. Bu olmuştur yani. Dinen de bir sakıncası yoktur. Ancak hakikaten zevk için bir küstahlık yaparsak orada siz haklısınız, böyle bir şeyi ne isteriz ne yaparız, ne de arkamızdan laf söyletiriz. Mezardaki dedeleriniz, atalarınız şimdi bu uğraşımızı görse, bize dua ederdi. Bu yollar sizlerin, torunlarınız için yapılıyor. Bu nedenle el birliğiyle bu yolu tamamlayacağız. "

Soluk, köydeki su sıkıntısına da çözüm bulacaklarını dile getirerek, "Suyunuzu getireceğiz. 45 haneniz varmış, 90 haneye yetecek su deponuzu da yapacağız. Her şeyini biz karşılayacağız. Siz olmazsanız biz olmayız. Bundan sonra da ihtiyaçlarınızı gidermek için elimizden geleni yapmaya hazırız" diye konuştu.

BAKAN, BÜYÜKLERİ KÜÇÜK ÇOCUĞA ŞİKAYET ETTİ!

Bakan Soluk, daha sonra küçük bir çocuğun yanına giderek, sohbet etti. Soluk, çocuğa "Biz daha iyi yaşamanız için yollar yapmaya çalışıyoruz. Dedeleriniz buna karşı çıkıyor. Yollarınızı daha iyi yaşamanız için güzelleştiriyoruz" dedi.

Yol çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi alan Bakan Soluk Ankara'ya gitmek üzere ayrıldı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler