Spor kulübüyle Belediye arasındaki araç kavgası kızışıyor!

Spor kulübüyle Belediye arasındaki araç kavgası kızışıyor!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Çankırı Belediyespor

Kulübü arasındaki "araç" kavgası giderek kızışıyor! Kulüp yönetiminin belediyenin hizmetinde bulunan, kulübe ait iki aracın kendilerine teslim edilmesini istediği öğrenildi.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye Meclis kararıyla Çankırı Belediyespor Kulübüne kullanım hakkını verdiği taşınır ve taşınmaz mallar içerisinde bulunan otobüsü geçtiğimiz günlerde geri aldı.

Doğrudur... Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi "nasıl verdiyse", öyle de geri "alabilir"!

Bütün bu işlemler "yasal zeminde" olduğu için böylesi bir kararın da "oluru" ya da "olmazı" çok fazla tartışılmaz!

Başkan Dinç'in Çankırı Belediyespor ile ilgili "icraatleri" zamanı geldiğinde, sokaktaki vatandaşın değerlendirmesine tabi tutulur ve bunun getirisi de "kâr" ya da "zarar" olarak kendisine dönüş yapar...

Buraya kadar tamam! Ancak bütün bu gelişmelerin bir de arka yüzü var! O da; Nasıl ki Çankırı Belediyesinin spor kulübünde kullanılan "aracı" vardı ve bu araç da "Meclis kararı" ile geri alındı ise, Çankırı Belediyespor Kulübünün de, Çankırı Belediyesinin kullanımında "iki aracı" mevcut!

Araçlardan bir tanesi Laguna model 18 AK 225 plakalı Başkan Dinç'in uzun bir süre "makam aracı" olarak kullandığı binek otomobil. İkincisi ise 18 AH 199 plakalı Ford marka ve "cenaze aracı"na dönüştürülen minübüs!

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Çankırı Belediyespor yönetiminin çeşitli defalar "kulübe teslimi" konusunda talepte bulunmasına karşın, Başkan Dinç'in bu talepleri "görmezden" geldiği yönünde. Edinilen son bilgilere göre, kulüp yönetiminin Çankırı Trafik Şubesine "plakalarını ve modellerini belirterek" bir yazı yazdığı ve araçların "dernek malı" olduğunu belirterek, araçlara el konulmasını istediği öğrenildi.

Bakalım başta Laguna binek otomobil ile cenaze aracı olarak kullanılan minübüsün nasıl ve nerede bulunarak kulübe teslim edilecek hep birlikte göreceğiz. Belki bütün bunlara gerek kalmadan Belediye Başkanı İrfan Dinç, kulübe ait iki aracı yönetime teslim edebilir. Bekleyelim ve görelim...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler