Tanju Özcan, toplantı sırasında Zabıta Müdürü'nü kovdu

Tanju Özcan, toplantı sırasında Zabıta Müdürü'nü kovdu

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclis toplantısında Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı ve Belediye Meclis Üyesi İlkay Bayrak ile tartıştı. Ve tartışmanın sonunda yaşanan ilginçlikler sosyal medyanın gündemine oturdu.

BOLU Belediye Meclisi Şubat Ayı birinci oturumunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı ve Belediye Meclis Üyesi İlkay Bayrak arasında gerginlik yaşandı. Bayrak, toplantıda son dönemde yapılan ihalelerin ‘davet’ usulüyle gerçekleştiğini belirterek, "EKAP’ta son yapılan ihalelerin birçoğunda hiçbir evrak göremedim. EKAP’tan çok anlamadığım için birkaç arkadaşıma sordum. Davet usulüyle yapıldığı söylendi. Neden davet usulüyle yapılmış?" diye sordu.

'ARKADAŞIN DEĞİLİM BEN SENİN'

Özcan da "Sen EKAP’a giremiyorsun ki nereden bakacaksın? EKAP’a girmek için yeterliliğin olacak, onu bile bilmiyorsun" cevabını verdi. Cevap üzerine 'arkadaşım' kelimesini kullanan Bayrak ve Özcan arasında tartışma yaşandı. "Arkadaşın değilim ben, senin belediye başkanınım" diyen Özcan, İlkay Bayrak’ın üslubuna dikkat etmesini yoksa meclisten atacağını söyledi. Tartışmanın devam etmesiyle Özcan, İlkay Bayrak’ı meclisten çıkarılması için salonda bulunan Zabıta Müdürü Hakan Yılmaz’a talimat vererek toplantıya 10 dakika ara verdi.

'ZABITA MÜDÜRÜNÜ GÖREVDEN ALIYORUM'

10 dakikalık aranın ardından toplantının başlamasıyla birlikte Başkan Tanju Özcan, meclis üyesi İlkay Bayrak’ı salondan çıkaramayan zabıta müdürünü görevden aldığını açıkladı. Başkan Özcan, "İlkay Bayrak ile ilgili meclis tüzüğü amir hükmü gereğince ‘Dışarı çıkarılma’ cezası verdim. Görevli arkadaşların bunu sağlamasını istedim. Burada canı isteyen; hakaret, iftira, soru adı altında bile olsa Belediye Meclisi'ni, beni zan altında bırakamaz. Talimatım yerine gelmediği için zabıta müdürünü görevden alıyorum ve toplantı düzeni sağlanamadığı için diğer maddeleri görüşmeksizin toplantıyı, birleşimi kapatıyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler