Tanju Özcan'ın talimatıyla 'Afgan' tabelası indirildi

Tanju Özcan'ın talimatıyla 'Afgan' tabelası indirildi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’nin tabelasını söktürdü. Özcan, “Bizden habersiz Bolu’da kimse tabela asamaz.” dedi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, Afgan geçici sığınmacılar tarafından kurulan derneğin tabelasını indirtti.

Kentin Semerkant Mahallesi’nde bulunan Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği’ne giden Özcan, telefonla Zabıta Müdürünü arayarak bulunduğu yere ekiplerin gelmesi talimatını verdi. Dernek binasında kimsenin olmadığı dakikalarda Başkan Özcan’ın talimatıyla zabıta ekipleri binaya asılı olan dernek tabelasını söktü.

"BUNU AÇANLAR GELSİN TABELAYI BENDEN İSTESİN"

Kendisinden habersiz kimsenin Bolu’da Arapça tabela asamayacağını belirten Başkan Özcan, "Ben görevde olduğum sürece, bizden habersiz Bolu’da hiç kimse bu tür tabelalar asamaz, asamayacak. Bu şehirde, Arapça tabela asılmasına ve geçici sığınmacıların bu şekilde bir araya gelmesine izin vermeyeceğim. Ben zaten bunların bir araya gelmesine karşıyım. Bu derneğe Valilik Dernekler Masası izin vermişse biz niye mücadele ediyoruz. Kim izin verirse versin bu tür tabelaları burada tutmayacağım. Bizden habersiz Bolu’da kimse tabela asamaz. Bunu açanlar izin verenler gelsin tabelayı benden istesin" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler