Taraf gazetesi Korgun’da tesisleşiyor

Taraf gazetesi Korgun’da tesisleşiyor

Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris Şahin’den Sözcü18.com’a yaptığı "özel" açıklamada

Çankırı gündemi ile ilgili birden fazla “müjdeli” haberler verdi.

Başkan Şahin’in verdiği haberler arasında, son aylarda yaptığı haberlerle ülke gündemini belirleyen durumda olan Taraf gazetesi, Korgun’da Ankara ve taşra baskılarını gerçekleştireceği tesisleri kuracak.

Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris Şahin yerel gündemle ilgili olarak sorularımızı cevaplandırırken “Yerel siyaset de kızışıyor! Ama biz işimize bakıyoruz. Çok güzel icraatler önümüzdeki günlerde Çankırı'da meyvelerini verecek” dedi.

İl Başkanı Avukat İdris Şahin’in Sözcü18.com’a verdiği bilgiler satır başlıklarıyla şöyle:

- TCDD Genel Müdürü ile yaptığımız görüşme sonucunda, önümüzdeki haftadan itibaren 4 ay süre ile Çankırı – Karabük tren seferleri başlayacak. Bu süre içerisindeki yolcu trafiğine bakılarak "gerektiğinde" yeni düzenlemeye gidilecek.

- TCDD’ye ait Makas fabrikası yanındaki araziye kurulacak ortak tesisle ilgili yaşanan sorun DPT’de çözüldü. Avusturya firması ile ortak yatırım kararı için imzalar atıldı. Ortak tesisin temeli önümüzdeki aylarda atılacak ve hizmete girecek olan fabrikada 120’ye yakın işçi çalışacak.

- Gençlik Spor Genel Müdürü ile yapılan görüşmeler sonucunda, Kastamonu’dan sökülecek olan telesiyej Doruk’la Derbent arasına kurulacak.

- Yıldıztepe’ye “teleski” ihalesi için ödenek ayrıldı. İhale 2010 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

- Korgun Organize Sanayi bölgesine 3 yeni yatırımcı geliyor. Bunlardan bir tanesi Taraf gazetesi. Yerlerini aldılar. Korgun’da oluşturacakları tesislerde Ankara, Karadeniz ve Ankara taşra baskılarını gerçekleştirecekler. Diğer yatırım kararı alan biri çorap imalatı yapacak olan bir tekstilci. Yaklaşık 200 kişi istihdam edecek. Bir de sanayici arkadaşımız var. O da kendi üretimini gerçekleştireceği yeri kiraladı. Bu tesisler hızlı bir şekilde altyapılarını tamamlayarak üretime geçecekler.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler