Taraf muhabiri Mehmet Baransu serbest bırakıldı

Taraf muhabiri Mehmet Baransu serbest bırakıldı

Tutuklanma istemiyle mahkemeye sevkedilen Taraf

muhabiri Mehmet Baransu serbest bırakıldı “Kafes Eylem Planı İddiası” soruşturmasına ilişkin Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu, tutuklanması istemiyle mahkemeye gönderildi. Baransu sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, Kadıköy Adliyesine gelen ve Cumhuriyet Savcısı Dursun Yılmaz'a ifade veren Baransu, “soruşturmanın gizliliğini ihlal” suçlamasıyla tutuklanması talebiyle Kadıköy Nöbetçi 5. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi.

Bu arada, tutuklanması istemiyle mahkemeye sevkinden önce Baransu, basın mensuplarının soruları üzerine şunları söyledi: ''Kafes eylem planını yayımlamıştım. Genelkurmay Adli Müşavirliği, haberin ardından Adalet Bakanlığına suç duyurusunda bulunuyor. Adalet Bakanlığı da dosyayı İstanbul'a gönderiyor. 'Soruşturmanın gizliliğini ihlal'den savcılığa ifade verdim. Savcı da, tutuklanmam istemiyle mahkemeye sevk etti. Bu yayımladığım belgelerde, suikastlar vardı, bombalamalar vardı. Bu dünyanın her yerinde haberdir. Kamuoyunu bilgilendirme adına yazdım. İrtica ile Mücadele Eylem Planını da ben yazmıştım. Yazmasaydım ortaya çıkmazdı. Basın mensuplarının görevi bunları haberleştirmek” dedi.

Baransu, sorgunun ardından serbest bırakıldı. (Kaynak: aksam.com.tr)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler