Tatlı tatlı yemenin, acı acı "çıkarması" olur!

Çankırıspor lige disiplinli ve belirlediği hedefler doğrultusunda hazırlanıyor. Ilgaz ve Kocaeli – Kartepe’deki kamp dönemi ile birlikte Çankırı’da sürdürülecek programla sahalarda farklı bir takım ve oyun anlayışı göreceğiz.

Diyelim ve bütün bunlar yaşanırken antenlerimizi Çankırı’ya çevirelim!

Çankırıspor’a hangi “kötülükler” yapacağını düşünmekten adeta yorgun düşen bir Belediye Başkanı!

Savcı karşısında verdiği iki ifade sonrası uykuları kaçan “hormonlu” Başakspor başkanı!

Ve bu “ikiliye” destek amaçlı, Çankırıspor yönetimini her fırsatta eleştirme modunda olan “dandik” kalemşörler!

Ve daha da önemlisi; Çankırı’nın dinamiklerini oluşturan “zevat”ın “güç bende” palavrasını elinde bulunduranlara şirin gözükme amacıyla kulüp yönetimini ve de özellikle Başkan Sevda Karaali Şireci’ye karşı sürdürdükleri “yalnızlaştırma” politikaları!

"YALNIZLAŞTIRANLAR" YALNIZ KALABİLİR!
Belediye Başkanı seçildiği günden bu yana geçen 6 yıllık süre zarfında, kulübü “şahsi çıkarları uğruna” kullananların ortaya koymuş oldukları fotoğraf ile, bugünkü Çankırıspor fotoğrafı arasındaki farkı isterseniz kısaca tahlil edelim:

- 6 yıl içerisinde kulübe 2 katlı bir gecekondu bile yapamayanlar; bugün yaklaşık 10 bin m2 üzerinde 4 katlı binanın Çankırıspor’a devrini herhalde “utanarak” izlemekten hangi hallere gireceklerini şaşırmış olmaları gerekmez mi?

- Yapmış olduğu kulüp başkanlığı ile kendine Çankırı’da koyacak yer bulamayan “hormonlu” Başakspor’un sadece ve sadece  2008-2009 sezonunda kulüp adına harcandığını ifade ettiği yaklaşık 4 trilyon liranın kaynağını açıklama zahmetine girse de, hep beraber bu para ile nelerin yapılabileceğini bir yerlerde düşünsek!

- Ortada resmi anlaşma gereği 2014 yılı Aralık ayına kadar kulübün uhdesinde olan Fatih Stadını “Ben vermiyorum” (!) zihniyeti ile ele geçirmek isteyen mevcut Belediye Başkanının, hıncını ve öfkesini de bu arada manalandırmaya çalışsak!

Çok değil daha 20 gün önce Kulüp Başkanı Sevda Karaali Şireci ile yan yana gelerek saatlerce her türlü methiyeyi düzdükten sonra “Davayı geri çek, Celal Kaman’dan da özür dile” temennasının “kabul edilmemesi” ile birlikte adeta çılgına dönen ve yaşadığı buhran sonucu “mide spazmı” geçirerek yataklı tedaviye giren Başkan’ın, önümüzdeki sezon Çankırı’da oynanacak olan maçlara “nasıl teşrif edeceğine” dair hayallerimizin yeterli olmadığını düşünüyorum.

Çankırıspor’un bugün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara karşın “yılmadan” mücadelesini sürdürmesi karşısında, “Hormonlu Süpermen”in Başkanlığındaki kulübe “kaçak katlar” çıkma garantisiyle milyarları aktaran Çankırılı müteahhitlere de “şimdilik” sadece ve sadece sitemlerimi iletiyorum!

Çankırılı müteahhitler için bugünlük “sitem” boyutunda kalan kalemimin günler ve haftalar geçtikçe hangi boyutlara ulaşacağını da “Çankırı sevdalısı” olduklarını her fırsatta belirten bu beyefendiler ile ağabeylerinin tavırları tayin edecektir. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın!

Kıssadan hisse: Çankırı’yı ve Çankırılı’yı yıllarca uyutan, kendilerini “bulunmadık hint kumaşı” pozisyonuna sokan başta Belediye Başkanı İrfan Dinç ve halen mecliste sandalyesi mevcut Celal Kaman’ın, zamanın Çankırı (Belediye) Spor’unu kullanarak nerelerde hangi “başarılı” icraatleri sergilediklerini çok yakın zamanda “mahkeme” zabıtlarından öğreneceğiz!

Havalar ısınıyor (muş)… Rekor sıcaklıklar geliyor (muş)... Çankırı kaynayacak(mış)...

Bildik bir kuraldır! Isınan hava, “sır”ları döker!

Bakalım “sarı kaplama”nın altından hangi “teneke” modeli çıkacak?!

Gönülden sevenleri serinlikler, “dandik”ten sever görünenleri de “sıcaklar” kavursun!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.