Tenefüste kız arkadaşıyla aynı sıraya oturdu ve!

Tenefüste "kız" arkadaşıyla aynı sıraya oturdu ve!

Olayımız, Çankırı’da Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen

Lisesinde geçen yılın son günü yani 31 Aralık 2009 tarihinde yaşandı!

Yaşanan olayın “başrolünde” okulda halen öğretmen olan Hakan A. bulunmakta! Olayın mağdurları ise bu yıl Üniversite Seçme Sınavlarına girecek olan (ancak içinde bulundukları psikolojik durumla hangi şartlarda girecekleri adeta muamma) öğrenciler Mehmet T. ve Fatih Hazar K.

Mehmet T. teneffüste kız arkadaşının olduğu sınıfa gider! Sınıfta en az 10 öğrenci vardır. Nöbetçi öğretmen Hakan A. bu sınıfın kapısını açıp öğrenci Mehmet T.’yi kız arkadaşıyla aynı sırada otururken görür ve “filmimiz” burada başlar!

Kız arkadaşıyla birlikte aynı sırada oturan erkek öğrenciye “öğretmeni” tarafından hakaret bu dakika itibariyle başlamıştır... Öğretmenimiz Hakan A. sadece (pe……, şerefsiz biz pe…… mi yetiştiriyoruz) diye hakaret etmekle kalmıyor ve öğrencimiz Mehmet T.’yi koridora çıkartarak, yakasından tutup hırpalamaya çoktan başlamıştır bile!

Bunun sonunda öğrenci de öğretmeni Hakan A.'yı yakasından tutup koridorda karşılıklı itişmeye başlar. M.E ve Fatih Hazar K. adlı öğrenciler olaya müdahale edip öğretmen Hakan A.’yı ve arkadaşları Mehmet T.'yi ayırırlar ve hep birlikte aşağıya inerler.

Hep birlikte boş olan idare odasına girerler! Öğretmen Hakan A. burada öğrencimiz Mehmet T.’ye tekrar saldırır ve ağza alınmayacak argo deyimleri (pe……, şerefsiz biz pe…… mi yetiştiriyoruz) diye yumruklamaya başlar.

Çevrede bulunan öğrenci ve diğer personel odaya tekrar girip ayırırlar. Öğretmen Hakan A. bütün bu yaptıklarına karşın, ne yazık ki hala hırsını alamamıştır! Koridorda başka bir kız öğrenciye; “sıra sizde! seni de görmeyeceğim erkek arkadaşınla” burada deyip tehdit etmeye devam etmektedir.

Yaşanan böylesi bir olaydan 15 dk sonra önceki olayda öğretmen ve öğrencinin tartışmasını ayıran Fatih Hazar K., öğretmenin kız arkadaşına söylediklerini duyunca aşağıya inmiş ve öğretmenini okul bahçesinde dört-beş öğretmenle birlikte konuştuklarını görüp yanına giderek “Sen de çok oluyorsun hocam” dediğinde, diğer öğretmenler de tatsız durum çıkmaması amacıyla öğrenciyi ortamdan uzaklaştırıyorlar.

Sonuç: Okul öğrencileri Mehmet T. ve Fatih Hazar K.’in derhal okuldan atılmaları gerektiği; “zinhar diğer öğrenciler de bu olaydan etkilenip kazan kaldırabilirler. Biz bu iki öğrenciyi okuldan atarsak bir daha böyle bir problemle karşılaşmayız” denilerek öğrenciler disiplin kuruluna çoktan verilmiştir bile.

Okulda hegemonyasını sürdüren yerleşmiş “mevcut ekip” öğretmen Hakan A.’nın da organizasyonu ile hemen toplanıp karar verirler:

“İki öğrenciyi sallandıralım ortalık sütliman olur! Gücümüzü öğrencilere hissettirelim!”

Sonrası mı daha da düşündürücü...  Okulda yerleşmiş olan “mevcut ekibe” ait öğretmenler sene başından beri öğrencilere söylediklerinin gerçekleştirilme fırsatının doğmuş olmasıdır:

“Arkadaşlar artık bu okulda tüm kurullar elimizde! Disiplin kurulunu da aldık! Böyle okul bizim kontrolümüze geçmiştir! Ayağınızı denk alın” denmesinin sonucudur. Bu olay kendisi gibi düşünmeyene “yaşama hakkı” verilmediğinin bir kanıtıdır.

Disiplin kurulu, öğretmen Hakan A.’nın şikayeti (!) üzerine olayla ilgili tanıkların ve sanıkların göstermelik olarak ifadesini alır ve sonuçta “öğrencilerin” disiplin kurulunun yasal üyeleri olan Okul Öğrenci Meclisi Başkanı bir öğrencinin ve Okul Aile Birliği başkanı olan bir velinin, ‘Bu ceza çok ağır’ şeklindeki muhalefet şerhlerine rağmen okuldan atılmalarına karar verilir. Alınan kararla ilgili olarak İlçe Disiplin Kuruluna yazılarını yazarlar ve bugünlerde "dört gözle" verdikleri cezanın "onaylanmasını" beklemektedirler.

Sözcü18.com olarak gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ederken, haber içerisinde yer verdiğimiz “mevcut ekiple” ilgili detaylı bilgiler de kendiliğinden ortaya çıkacak!

Son söz: Çankırı'da, "tenefüste" bir sınıfta "yan yana" oturan bir erkek ve bir kız öğrenci ile başlayan "traji-komik" ama bir o kadar da "düşündürücü" olayın bugün geldiği nokta! Ve halen Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda "öğretmen" olarak görev yapan öğretmen Hakan A. (!)

Bütün bunları okuduktan sonra, şimdi siz karar verin! Hakan A. "gerçekten" öğretmen mi? Yoksa ...

EK BİLGİ: Olayla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen Hakan A. ile ilgili soruşturma açılmasına karar verdi ve soruşturma için de okul müdürünü (!) görevlendirdi! Bu duruma ne denir bilmiyoruz ama, biz yine de sözümü söyleyelim (müdür adına): Kırk satır mı, kırk katır mı?

Fotoğraf 1: Öğretmen Hakan A. Fotoğraf 2: Öğretmen Hakan A. tarafından aynı sırada kız arkadaşıyla birlikte otururken yakalanan (!) öğrenci Mehmet T. Fotoğraf 3: Okuldan atılma ile karşı karşıya olan Fatih Hazar K.

Okuyucuya not: Konuyla ilgili olarak bilgisi olanların [email protected] adresine e-mail göndermelerini rica ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler