Ticaret ve Sanayi Odasına Ankaradan avukat!

Ticaret ve Sanayi Odasına Ankara'dan avukat!

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten’in, odanın hukuk işleri için

Ankara Barosuna kayıtlı Avukat Recep Çürükoğlu ile sözleşme imzaladığı öğrenildi.

Kuruluş amacı Çankırı’da ticaretin ve sanayinin gelişmesi yönünde çalışmalar yapmak olan Odanın, hukuk işlerinin takibi yönünde, Çankırı Barosuna kayıtlı yaklaşık 60 avukat mevcutken, böyle bir tercihe başvurması başta oda meclisinde ve avukatlar arasında şaşkınlık yarattı.

Konunun gündeme gelmesi sonucu, Ticaret ve Sanayi Oda Meclisinde gensoru önergesi ile konu hakkında bilgilenmek isteyen meclis üyesi Serhat Uysal’a Oda Başkan Çelikten’in verdiği yanıt “Çankırı’daki avukatların oda üyeleri ile samimi ilişkileri nedeniyle, aidatların tahsili yönünde sıkıntı yaşandığı” şeklinde bir mazeret bildirmesi konuyu daha da karmaşık hale getirdi.

UYSAL: SÖZÜN BİTTİĞİ YER
Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Oda Meclis Üyesi Serhat Uysal “Oda yönetiminin almış olduğu böylesi bir kararı meclis gündemine taşıyarak, yaşanan durumun açıklık kazanmasını istedim. Oda Başkanın verdiği yanıt oldukça düşündürücü. Birincil amacı Çankırı’daki ticaretin ve sanayinin gelişmesi olan bir meslek kuruluşunun, ilimizde faaliyet gösteren yaklaşık 60 avukat içerisinde çalışabileceği bir avukat bulamayışı ve çözüm olarak bunu Ankara Barosuna kayıtlı bir isim üzerinden gerçekleştirmiş olması çok tuhaf. Çankırı Ticaret Odası olarak hukuk danışmanımız Çankırı dışından oluyorsa, vatandaşın Ankara’dan yapmış olduğu alışverişi de eleştirme hakkımızın olmadığını düşünüyorum.” dedi.

BARO BAŞKANI ŞAHİN: ESEFLE KARŞILIYORUM!
Çankırı Baro Başkanı Avukat İdris Şahin ise konuyla ilgili olarak Sözcü18.com’a yaptığı açıklamada “Böylesi bir durumu Baro Başkanı olarak Çankırı’da avukatlık yapan arkadaşlara hakaret olarak algılarım. Çankırı'da ticaretin gelişmesini sağlama hedefiyle oluşturulmuş bir sivil toplum örgütünün, bu şehrin avukatlarına karşı böylesi bir davranış sergilemiş olması oldukça üzücü ve de düşündürücü. Sayın Başkanın Çankırı’daki hangi hukuksal işlemi sekteye uğramıştır ki, Ticaret Odası gibi saygın bir meslek kuruluşunun hukuksal işleri Ankara Barosuna kayıtlı bir avukata teslim edilmiştir?” diyerek konuyla ilgili tepkisini dile getirdi.

Sözcü18.com'un konuyla ilgili olarak elde ettiği bilgilere göre Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasının sözleşme imzaladığı Ankara Barosuna kayıtlı Avukat Recep Çürükoğlu'nun Başkan Hayrettin Çelikten ile akrabalık ilişkisi olduğu öğrenildi.

Fotoğraf 1: Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten. Fotoğraf 2: Oda Meclis Üyesi Serhat Uysal. Fotoğraf 3: Baro Başkanı Av. İdris Şahin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler