TOKİ'den Çankırı için ÇED başvurusu! 475 konutluk yeni proje start aldı

TOKİ'den Çankırı için ÇED başvurusu! 475 konutluk yeni proje start aldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Çankırı projesi için düğmeye bastı. Çankırı TOKİ projesinde 475 konut yer alacak. Proje Aşağıpelitözü köyü mücavir alan sınırları içerisinde hayat bulacak.

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı merakla beklenen Çankırı projesi için start verdi. TOKİ'nin Çankırı projesinde Çankırı İli, Merkez İlçesi, Aşağıpelitözü köyünde yükselecek.

Çankırı TOKİ projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapıldı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı. Söz konusu proje 564 milyon 451 bin 740 TL'ye mal olacak.

"TOKİ 100 Bin Konut" projesi kapsamında hayata geçirilecek olan projede 475 konut ve 8 dükkanlı ticaret merkezi yer alacak.

25 blok olarak inşa edilecek olan "TOKİ Çankırı" projesinde yer alan konutlar 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon şeklinde tasarlandı.

TOKİ, Çankırı için ÇED başvurusu yaptı! 475 konutluk yeni proje geliyor!

İnşaat alanı 62 bin 716,86 metrekare olarak açıklanan TOKİ Çankırı projesindeki bloklar bodrum+zemin+4kat olarak tasarlandı. Projedeki binaların yüksekliği 21,50 metreden az olacaktır.

TOKİ Çankırı projesinin inşaat aşamasında idari ve teknik olmak üzere 80 kişinin çalışması planlanıyor. İnşaat çalışmaları 24 ay, hafriyat çalışmaları 11 ayda tamamlanacak. Projenin inşaat aşamasında ayda 26 gün, günde 8 saat ve tek vardiya sistemi ile çalışılacak.

TOKİ ÇANKIRI PROJESİ NEREDE?

TOKİ Çankırı projesinin kuzeybatısında Aşağıpelitözü köyü sınırları içerisinde bulunuyor. Projeye en yakın yerleşim birimi ile proje alanı arasında kuş uçuşu 2.5 kilometre olarak belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler