Trabzon'da patronu tarafından vurulan kadının son sözleri...

Trabzon'da patronu tarafından vurulan kadının son sözleri...

Trabzon'da, turizm şirketi çalışanı Efsun İsgent (41), tartıştığı patronu Celil Hacısalihoğlu (43) tarafından evinde tabancayla vuruldu. Ağır yaralanan ve yaşam mücadelesi veren İsgent'in olayın ardından komşularından talebi duyanları duygulandırdı.

TRABZON Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) üyesi ve turizm şirketi çalışanı Efsun İsgent ile 26 Ağustos’ta Kanuni Mahallesindeki evine gelen patronu Celil Hacısalihoğlu arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Hacısalihoğlu, yanında getirdiği tabancayla İsgent’e ateş etti. İsgent karnına isabet eden kurşunla yaralandı. Silah sesi üzerine eve komşuları geldi. Ağır yaralanan İsgent, özel hastaneye kaldırıldı, buradan da Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildi.

Efsun İsgent ve köpeği Papi

Ameliyata alınan Efsun İsgent’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Olay sonrası yakalanan ve savcılık sorgusunda silahın yanlışlıkla ateş aldığını, öldürme kastının bulunmadığını söylediği belirtilen Celil Hacısalihoğlu tutuklandı.

Yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veren Efsun İsgent’in olayın hemen sonrasında komşularına ve hastanedeki sağlık görevlilerine "Evde köpeğim var, ne olur onla ilgilenin" dediği öğrenildi.

Celil Hacısalihoğlu

"YAŞAMASI İÇİN HEPİMİZ DUA EDİYORUZ2

TRAHAYKO Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, çok üzgün olduklarını belirterek, yaşananları duyduktan sonra köpeği Papi’yi almak için İsgent’in evine gittiklerini söyledi. Olayın detaylarını Efsun İsgent’in komşularından öğrendiklerini anlatan Kurban, "Olay sonrası bir süre Efsun’un bilinci açık. O sırada Efsun, ‘Evimde köpeğim var, onunla ilgilenin’ demiş. Şu an Efsun’un durumu ciddiyetini koruyor, organları çok hasar almış. İlk ameliyatta böbreğinin biri ve dalağı alındı, karaciğerde zedelenme var, ikinci böbreği de yüzde 97 çalışmıyor. Devamlı diyalize giriyor. Yaşaması için hepimiz dua ediyoruz. Erkekler hep koruduklarını iddia ettikleri kadınları vuruyorlar. Korumasınlar, biz kendi ayaklarımızın üzerinde dururuz" diye konuştu.

"CANIYLA UĞRAŞIRKEN BİLE KÖPEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ"

Efsun İsgent’in yaralı haldeyken bile evde beslediği köpeği için kaygılandığını ifade eden Kurban, "Efsun canıyla uğraşırken köpeğini unutmaması bizi çok duygulandırdı. O durumda bile hayvanım evde yalnız, onunla ilgilenin demiş. Tek dediği bu olmuş. Köpeğini aldık şu an bizde. İnşallah iyileşir ve hem kendi köpeğine hem de diğer sokaktaki hayvanlarına kavuşur. Onu bekleyen o kadar çok sokak canı var ki..." dedi.

TRAHAYKO Derneği Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban

BESLEDİĞİ KEDİLER KAPISININ ÖNÜNDE TOPLANDI

Efsun İsgent’in fedakar bir hayvansever olduğunu anlatan Kurban, “Efsun 8 senedir kendi imkanlarıyla her hafta Zigana’ya sokak hayvanlarını beslemeye gidiyordu. Yeri geliyor kredi çekiyordu. Çalışan bir kadın ve tek izin gününü sokak hayvanlarına adıyordu. Bu çok büyük bir fedakarlık. Olay yerine gittiğimiz zaman Efsunun mama verdiği kediler arabasının etrafına geldi, kapının önüne toplanıp onu bekledi; o da bizi çok üzdü” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler