Türk dolandırıcı zengin olma vaadiyle insanları dolandırdı

Türk dolandırıcı zengin olma vaadiyle insanları dolandırdı

İnsanlara kendini "aktör" olarak tanıtan Türk adam ortalığı karıştırdı.

KENDİSİNİ bir Hollywood yıldızı olarak tanıtan ve "Walt Disney Company" tarafından yapılacak bir milyonlarca dolarlık bir film projesinin içinde olduğunu söyleyen Birol Tarkan Y. (50) isimli adam dolandırıcılık suçlamasından gözaltına alındı.

İsviçre'de yaşayan adam film yapımı için kandırdığı insanlardan on binlerce Euro topladığını söylerken, bu parayı hiçbir zaman geri vermediğini de dile getirdi. Davetlere katılan ve burada tanıştığı insanları kandıran adam İsviçre'de dolandırıcılık suçlamasıyla 34 ay hapis cezası aldı ve ülkeden sınır dışı edildi.

Almanya'da yaşamaya devam eden Birol Tarkan Y.'nin Instagram hesabının da "biroltarkanhollywood" olduğu belirtilirken 32 filmde rol aldığı da belirtiliyor. Bazı yatırımcıları Türkiye'deki bir film galası için davet ettiği de öğrenilirken Alman Bild gazetesine konuşan yetkililer, "Kendisini başarılı bir aktör olarak tanıtıyor ve insanlardan para isteyerek filmlerine yatırımcı olmalarını ve çok daha fazla para kazanacaklarını söylüyor. Daha sonra hiçbir film çekilmiyor ve paraları da iade etmiyor" dedi.

Almanya'nın Kulmbach kentinde yaşayan bir kadın Türk dolandırıcıya 8 bin Euro verdiğini ve karşılığında da 45 bin Euro almayı beklediğini söylerken bu paranın hiçbir zaman gelmediğini dile getirdi.

Almanya medyasına konuşan adam, film projelerinin başarısızlıkla sonuçlandığını ve 10 film projesinden 9'unun gerçekleşmediğini duyurdu. Tarkan, yer aldığı filmlerden de parasını alamamaktan şikayetçi olduğunu söyledi.

birol-tarkan-resim-03.jpg

Alman medyası adamın Türkiye'de "Ahmet Y." adı altında kendisini bir yönetmen olarak tanıttığını aktardı. Kısa bir süre önce Macaristan'da yakalanan adam gözaltına alınırken, yargı sürecinin ne zaman başlanacağına dair ise bir açıklama yapılmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler