Türkiye’nin konuştuğu cinci hoca akrabasını taciz etti, ortalık karıştı

Türkiye’nin konuştuğu cinci hoca akrabasını taciz etti, ortalık karıştı

İstanbul Esenler'de sosyal medyada bir kadının vücuduna Arapça yazılar yazmasıyla gündeme gelen Burhan Dalgali, 'Dini inanç ve duyguları istismar ederek dolandırıcılık' suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

İSTANBUL / Esenler’de kendisini 'hoca' olarak tanıtan, eşleri ile arası kötü olan kadınları evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandıran Burhan Dalgali, "Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis ve 820 TL adli para cezasına çarptırılmıştı.

MAHKEME TEPKİ ÇEKEN BİR KARAR VERDİ

Ancak mahkeme sanığın sabıkasız oluşu ve mahkemede bir daha suç işlemeyeceği kanaati oluştuğundan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vermişti.

"Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan da yargılanan Burhan Dalgali’nin bu kez aynı apartmanda oturan akrabası Bahar E.’yi taciz ettiği iddia edildi.

AKRABASINI BOŞ DAİREYE ÇEKMEYE ÇALIŞTI

İddiaya göre Burhan Dalgali evine çıkmak isteyen Bahar E. ile apartmanda karşılaştı. Merdiven boşluğunda fiziksel tacizde bulunan Dalgali, Bahar E.’yi tadilatta olan boş daireye çekmeye çalıştı.

burhan-dalgali-cinci-hoca-resim-02.jpg

MAHALLELİ TOPLANDI, EVİ TAŞLADI

Elindeki çakıyla Burhan Dalgali’yi yaralayarak kurtulan Bahar E. polis ve akrabalarına haber verdi. Toplanan kalabalık Burhan Dalgali’yi linç etmek istedi, taş atarak evinin camlarını kırdı.

Dalğali olay yerine gelen polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri almasıyla gözaltına alınabildi.

"YA KENDİSİNİ SAVUNAMAYACAK BİRİ OLSAYDI?"

Mahalle sakinlerinden Fatma Yalçın, "Kızı merdivenlerden evine çıkarken yakalamış, taciz etmiş, öpmüş. Kız bağırarak aşağıya indi, polisi aradı. Kardeşini de aradı. Kardeşi geldiğinde ona durumu anlattı. Kardeşi yukarı çıktı ama adam kapıyı açmadı. Daha sonra aşağıya inip cama taş attı ‘Çık’ dedi. Sonra polisler geldi burada büyük bir olay oldu. Adamı polisler önlem alarak çıkarttı" dedi.

"Burada toplanan halk onu eline geçirseydi affetmezlerdi" diyen Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tacize uğrayan kızın kardeşi, ‘Sen taciz suçundan ceza aldın 3 ay yatıp çıktın, yırttın yine mi böyle bir işe kalkışıyorsun’ dedi. Hepimizin çoluğu, çocuğu, torunu var.

Korkuyoruz. İyi ki o kız büyüktü kendini kurtarabildi, ya kendisini savunamayacak biri olsaydı? Bir kız çocuğu erkek çocuğu olsaydı ne olacaktı? Böyle insanlar sokakta dolaşmamalı."

POLİS EVİN ÖNÜNDE BEKLİYOR

Sevgi Aksoy ise , "Adam zaten cinci hoca şeklinde tacizciymiş. Cin çıkaracağım diye genç kadınları taciz ediyormuş" dedi.

Polis ekipleri güvenlik gerekçesiyle Burhan Dalgali’nin yaşadığı binanın önünde bekleyişini sürdürüyor. Burhan Dalgali ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler