Türkiyeyi sarsacak bir kaset daha!

Türkiye'yi sarsacak bir kaset daha!

Genelkurmay basın sözcüzü Hıfzı Çubuklu ile ekibinin,

sivil savcıya vermeleri gereken suç delillerini yok ettikleri ortaya çıktı.

İnternete düşen ses kaydında Genelkurmay'ın beyni olarak tanınan Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu ve ekibi, “Bamya” kod adlı Hava Kuvvetleri Komutanı Adli Müşavirliği savcısı Albay Zeki Üçok'un sivil savcı tarafından istenen bilgisayar kayıtlarını ve belgelerini ayıkladıklarına dair konuşmalar yer alıyor. Bilindiği gibi Albay Zeki Üçok, çürük raporu vermek, yolsuzluk ve çete kurmaktan dolayı cezaevine gönderilmişti.

Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu ve Albay Neşet ile Olcay ismindeki şahıs ile Adli Müşavirlik'te görevli bir kadının bilgileri nasıl gizleyeceklerine dair tartışması sırasında Olcay isimli şahsın, “Kritik bir şey kaçarsa eğer yapılan soruşturmalarla ilgili ve onlar bunu satır satır okuyacak o polisler bunları. Terörle mücadele şubeye gidecek bu belgelerin hepsi. Aradan bir şey kaçırırsak ciddi sıkıntı olur” ifadeleri dikkat çekiyor.

Konuşma esnasında Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu da “Savcılık açısından oluşturuyor oluşturmuyor meselesi değil de. Önemli olan sizden kıl kopartma meselesi” diyerek, bilgilerin gizlenmesini istiyor. Savcılığın istediği belgeleri vermemek için yapılan görüş alışverişi sırasında Adli Müşavirlik'te görevli olduğu sanılan bayan “Kendinizi rahatlatmak istiyorsanız, fikir sadece düşünce. Şey diyebilirsiniz: Kendisine zimmetli olmayan kalemde…” ifadelerini kullanırken, Olcay isimli şahıs da “Şimdi bu gider. Basına bir sızar. Bu bir şekilde bu kişi aleyhine kullanılacak argümandır” sözleri dikkat çekiyor. (kaynak: internethaber.com)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler