Üç kazı güdemeyen "Yılın başarılı bürokratı" (!)

Bugün 14 Şubat... Dünya, Sevgililer Gününü adeta tam-tam çalarak kutluyor... Türkiye'de bugün, Mevlit Kandili ile birleşince iki olay birçok yerde birleştirilerek kutlanma yoluna gidildi. O yüzden bu yılki Sevgililer Gününe daha önceki yıllarda gösterilen türde pek fazla tepki yok.

Yazımızın ana teması Sevgililer Günü değil... Ancak, ben yine de, bugünlerde ayrı kaldığım hayat arkadaşım Rositsa'ya bu satırlardan da bir mesaj göndermek istiyorum:

- Seni seviyorum Rozi!

*  *  *

Anadolu'nun büyük bir bölümünü etkisi altına alan şap hastalığı, kendisini Çankırı ve çevre illerde de göstemekte tereddüt etmedi. Ve hastalığa önlem alma amacıyla İl Tarım Müdürlüğü hayvan satışı yapılan pazarı kapattı!

Tarım İl Müdürlüğünün bu kararını almadan günler öncesinde Çankırı Belediye Meclisi,  6 Ocak 2011 tarihli Belediye Meclisi toplantısında alınan 8 sayılı kararla "Sanayi ve Ticaret Depolama Alanı"na dönüştürülerek B-1 h= 6.50 mt imar nizamı verdi!

Anlaşılacağı üzere, İl Tarım Müdürlüğünün "pazarı kapattım" açıklaması havada kaldı!

İşin bir başka vehameti ise, İl Tarım Müdürlüğü bugün - yarın "Hastalık bitti! Hayvan Pazarı açılabilir" (!) derse, ortada hayvan pazarı yok!

Hoş, bu durum kimin umurunda!

Ki, bazılarının umurunda olsa, son on gündür konuyla ilgili bir açıklama yapılır!

Çankırı'da tıpkı sahipsiz köpekler gibi, üreticinin de yetiştiricinin de, onun da bunun da stk'sı yok!

Stk dediğin, elinde çiçekle Vali karşısında, önünde caba ile geleni-gideni ağırlamakta!

Anlayacağınız tabelalar ortada, cüceler caba'da!

Yiyin beyler yiyin, aksırıncaya ve de tıksırıncaya kadar yiyin!

Ağzınız o kadar dolu ki, böylesi bir durumda dahi sesiniz çıkmıyor!

*  *  *

Çankırı Belediyespor, Kocaeli deplasmanında lig başından bu yana en farklı mağlubiyetini aldı...

5-0 gibi farkl bir skor karşısında öylesine senaryolar yazdım ki, sonunda "Ben ne yaptım da futbolculara baklava ısmarladım" (!) cümlesini dahi kurabildim!

Ancak gerçeğin ne baklavada, ne börekte olduğunu zor da olsa öğrendim!

Takımın halen kalmakta olduğu ve işletmesi Judo ve Kuraş Federasyonu'na devredilen Kamp Eğitim Merkezi'ndeki soğuk hava şartlarının, mavi-beyazlı kadroda yer alan futbolcuların birçoğunun yüksek ateşli gribe yakalanmasına ve maça bu durumda çıkmaları, farklı mağlubiyeti beraberinde getirmiş oluyor!

Çankrı'da üç tane tesise bakamayan İl Gençlik Spor Müdürü, kentin (pardon kasabanın) valisi tarafından "en başarılı bürokrat" olarak ilan edildi!

Ve Çankırı'ya ait tek kamp eğitim merkezi, böylesi "başarılı bir bürokratın" (!) geçmişteki "başarılı" icraatlerinin karşılığı olarak Judo ve Kuraş Federasyonu'nun eline geçti!

Çankırı'nın tek profesyonel kulübü olan Çankırı Belediyespor da aylardır bu merkezde "gavura" yapılmayacak muameleye maruz kalıyor!

Ancak, her zaman olduğu gibi, bugün elinde yetkisi olanlar yaşanan olaylar için mevcut etkilerini ve de yetkilerini kullanma ihtiyacı hissedemiyorlar!

Acaba neden?

Ortada bir "çakma"lıktır gidiyor! Hem de dizboyu! Ötegeçeli'si de berigeçeli'si de!

Bugün için bu kulübe sahip çıkmayanlar, yarın "Çankırı'ya sahip çıkma gayreti" telaşına düşerlerse siz o zaman seyreyleyin yaşanacak panayırı!

Bilmem anlatabildim mi!

Bu arada, "çakma imparator" (!) da yeni sezonda takımın başına geçme projesini adım adım uyguluyor(muş)! Kendisine yardımcı olacak teknik ekibi çoktan kurmuş bile! Ancak bu kez ekiptek isimlerle anlaşmalarını "6 aylık" (!) yapıyormuş!

Neden acaba demiyeceğim! "Takımın başına yeniden gelir mi?" sorusunu ise hiç mi hiç sormayacağım!

Gününüz güzel, önünüz aydınlık olsun... Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.