Üniversite, Uluyazıda yükseliyor...

Üniversite, Uluyazı'da yükseliyor...

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Uluyazı’daki yerleşkesinin ilk binası

olan Rektörlük binası kısa sürede yapılan çalışmalarla hızla yükseliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2009 yılının ikinci yarısında ihale edilen ve 4 milyon 592 bin TL ile RG İnşaat firmasının yapımını üstlendiği Rektörlük ana bina inşaatına ilk kazma 6 Ekim 2009 tarihinde vurulmuştu.

İnşaatın başlangıç aşamasından bu yana kısa bir süre geçmesine karşın, Uluyazı’daki şantiyede yapımı sürdürülen bina, bugünlerde artık uzaktan bakınca dahi iyiden iyiye kendisini gösteriyor. İhale şartnamesinde inşaatın teslim tarihi Nisan 2011 olmasına karşın, çalışmaların bu hızla sürmesi halinde Rektörlük ana binanın içinde bulunduğumuz yılın Ekim ayında üniversiteye teslim edileceği öğrenildi.

Sözcü18.com olarak inşaat sahasında gözlemlediğimiz çalışmaların, Rektörlük ana binasının bu yıl içerisinde tamamlanacağı yönünde. Konuyla ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “Uluyazı’daki yerleşkemizin ilk binası olan Rektörlük ana binası inşaatındaki süreç bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Yaşadığımız kış aylarına karşın müteahhit firmanın çalışmalarını sürdürmesi, kendilerinin de ifadesi ile projenin 2010 Ekiminde tamamlanması gerçekten takdire şayan. Bildiğiniz gibi binayı Milli Eğitim Bakanlığımız yapıyor ve ödeneğini de bakanlık karşıladı.” dedi.

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Karatekin Üniversitesi bütçesinden yapılacak ve iki bloktan oluşacak olan Fakülte binasının temelinin ise önümüzdeki Mart ya da nisan ayında atılacağı öğrenildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler