Üniversite Vakfı toplantısında sahneye çıkan KOMEDİ ve...

Üniversite Vakfı toplantısında sahneye çıkan KOMEDİ ve...

Çankırı Üniversite Vakfının Cumartesi günü Ticaret

Borsasının salonlarında gerçekleşen son toplantısı beraberinde hafızalardan uzun süre silinmeyecek görüntüleri beraberinde getirdi!

Çankırı’ya üniversitenin getirilmesi amacıyla 1995 yılında kurulmuş olan Çankırı Üniversite Vakfı’nın olağan genel kurulu cumartesi günü Çankırı Ticaret Borsası binasında başta halen vakfın başkanı Vali Şemsettin Uzun olmak üzere, Nevzat Ayaz, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ile vakıf mütevelli heyeti üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Bugüne kadar vakfın birçok toplantısına ev sahipliği yapan Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal, bu toplantının da ev sahipliğini günler öncesinden üstlenmişti.

EV SAHİPLİĞİNİN ALTINDAKİ HESAPLAR FARKLIYMIŞ!
Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Üniversite Vakfının yönetiminde bulunan ve çoğunluğunun İstanbul’da yaşadığı kurul üyeleri Çankırı’ya gelirken “Vakıf kuruluş amacını tamamladı. Bundan böyle vakıf senedinde yapılacak değişiklikle Üniversite Vakfı olarak hizmet görmesi yönünde” bir düşünce ile toplantıya katılmışlardı.

Cumartesi günü öğle yemeğinin de borsa binasında yenilmesinden sonra başlayan toplantıya divan başkanı olarak Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş başkanlık yaparken, gündem maddeleri de bir bir görüşülerek geçildi. Yapılan görüşmelerde halen vakfın başkanı olarak görev yapan Vali Şemsettin Uzun “Vakfın mevcut yapısının belirlenecek yeni yönetim kurulu ile birlikte sürdürülmesinden” yana tavır alırken, başta Nevzat Ayaz ve Eşref Harmandar ile birlikte işadamı İlker Karataş ve Alişan Danacı'nın “vakıf senedinde yapılacak değişiklik ile vakfın üniversiteye devri ve başkanlığına da Rektör Savaş’ın üstlenmesini” ifade eden düşünceleri ağır bastı.

Bu düşünce kapsamı içerisinde yeni yönetim kurulu listesi oluşturuldu.

VE NE OLDUYSA İŞTE O ANDA OLDU!
Sözcü18.com
haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Üniversite Vakfının kongre öncesi yönetim kurulunda bulunan Borsa Başkanı Hüsnü Ünal, yeni oluşturulan listede “Denetim Kurulu Üyesi” olarak yazılıyor! Bu durum karşısında soğukkanlılığını yitiren Hüsnü Ünal, Borsa binasında kendi odasına çekilerek “Ben yıllardır bu vakfa hizmet verdim! Benim yeni yönetim listesinde yer almam gerekir!” şeklindeki feveranları karşısında, diğer yönetim kurulu üyelerinin “Bizler de yıllardır bu vakıfa emek verdik! Şimdi yönetimden çekiliyoruz! Biz de listelerde yer almıyoruz!” şeklinde karşı düşüncelerine karşın Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal “Benim yeni yönetimde olmam lazım! Ben önümüzdeki dönemde üniversiteye iki yeni bina kazandıracağım!” şeklinde çıkışlarını sürdürmeye devam ediyor.

Borsa Başkanı Hüsnü Ünal’ın böylesi bir çıkış yapması başta Vakıf mütevelli heyet üyeleri olmak üzere katılımcılarda büyük bir şaşkınlığa neden oluyor. Yaşanan duruma bir anlam veremeyen üyeler, çareyi başta Vali Şemsettin Uzun olmak üzere, Nevzat Ayaz, Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ve halen İstanbul Çankırılılar Vakfı Başkanı Eşref Harmandar'ın katılımı ile gerçekleştirilen "çekirdek" toplantıda çözüm yoluna gidiyorlar!

Yapılan toplantı sonrasında daha önce “denetim kurulu üyeliğine” yazılan Hüsnü Ünal, gerçekleştirdiği "yakınma ve şikayet" sonrası “Yönetim Kurulu üyeliğine” terfi ediliyor!

Ve böylece Çankırı Vakfı olağan toplantısı sonlanıyor... Ancak geride yaşanılanlara baktığımızda karşımıza "yaşını başını almış Hüsnü Ünal"ın (!) Vakıf Yönetim Kurulunda yer alabilmek amacıyla sergilemiş olduğu "çocukça" davranışlar, "kaprisler" ve her şeyden önemlisi "içinde bulunduğu zevatın" bile yadırgadığı davranışlarla güne damgasını vuran "ihtiras" ve "hırs"ıydı geride bırakılanlar...

Bütün bu olanlara "biz" hiç mi hiç şaşırmadık! Peki ya siz?

Bu arada vakıf yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Şemsettin Uzun (Başkan), Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş (İkinci Başkan), Hüsnü Ünal (Genel Sekreter), Alişan Danacı (Genel Muhasip), İrfan Dinç, Selahattin Düzbasan, Cafer Özkan, Hayri Demirel, Halit Öksüz.

Denetim Kurulu ise; Recep Şahin, Hayrettin Çelikten, Tuğrul Sidar.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler