Üniversiteler Arası Kayak Koşu Yarışları sona erdi

Üniversiteler Arası Kayak Koşu Yarışları sona erdi

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezinde Üniversiteler Arası Üçüncü Kuzey Disiplini

Kayaklı Koşu Yarışları bugün sona erdi.

Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Karatekin Üniversitemizin bu yıl katılmadığı, 8 üniversiteden toplam 100 sporcunun katılımı ile gerçekleşen yarışlar, bilindiği üzere 16 Şubat günü başlamış ve üç gün boyunca çekişmeli yarışlarla sürdü. Şampiyonaya başta Gazi, Ağrı İbrahim Çeçen, Cumhuriyet, İstanbul, Kafkas, Kastamonu, Niğde ve Yüzüncü Yıl Üniversiteleri olmak üzere 8 üniversitenin sporcuları katıldı.

Şampiyona sonrası dereceye giren yarışmacılar, 2011 Erzurum Kış Olimpiyatlarına katılma hakkını elde etti. Üniversiteler Arası Üçüncü Kuzey Disiplini Kayaklı Koşu yarışlarında sporcular, Kuzey Disiplini Bayanlar Serbest 5 kilometre, Kuzey Disiplini Sprint Bayanlar ve Erkekler 1500 metre, Kuzey Disiplini Bayrak Bayanlar 3x5 km. ve Erkekler 3x10 km etaplarında yarıştılar.

Son gün yapılan Kuzey Disiplini Sprint Erkekler 1500 metre ve Kuzey Disiplini Bayrak Bayanlar 3x5 km. ve Erkekler 3x10 km yarışmalarında dereceye giren sporculara madalyalarını Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş verdi.

Rektör Savaş, bu yarışmanın Çankırı Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezinde yapılmasının bölgenin Türkiye genelinde tanınması açısından önemli olduğunu, yakın bir gelecekte Ilgaz Yıldıztepe’nin bilinen ve tanınan bir kayak merkezi olacağını ifade etti.

Rektör Savaş, Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin kayak sporuna yönlendirileceklerini ve kış sporlarının gelişmesi için üniversite olarak ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler