Üniversiteye yeni bir bina daha kazandırıldı

Üniversiteye yeni bir bina daha kazandırıldı

Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Kırkevler

semtinde bulunan ek hizmet binası bugün yapılan bir törenle açıldı. Gerçekleştirilen açılış törenine başta Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Ziya Şimşek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sabit Erşahin ve Prof. Dr. Ahmet Yartaşı, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, POMEM Müdürü Arslan Şimşek, Müftü Yalçın Topçu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Torlak, mülki ve idari erkan, üniversite öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin ek binası, Vali Şemsettin Uzun tarafından açıldı. Kurdelanın kesilmesinden sonra davetliler, binayı ve derslikleri gezdiler. Dekan Prof. Dr. Ömer Torlak, açılış töreninde yaptığı konuşmada, fakültede yeni bölümlerin açılması ve ikinci öğretime geçilmesiyle birlikte mevcut binanın yetersiz kaldığını söyledi. Rektörlük önderliğinde yaptıkları girişimlerle İl Özel İdaresine ait olan binayı kendilerine tahsis eden Çankırı Valiliğine teşekkür etti. Ek binanın tadilatında katkı sunan başta Valilik olmak üzere Sanayi ve Ticaret Odası ile İl Müftülüğüne teşekkür eden Dekan Torlak, verilen emeklerin karşılıksız kalmayacağını vurguladı. Torlak, üniversite giriş sınavında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine öğrenci alan okullar arasında Çankırı Karatekin Üniversitesinin önemli bir yerde olduğunu sözlerine ekledi.

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun ise, “Böyle güzel bir okulda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Şu anda kampüs yerimizin temelleri atıldı. Rektörlük binamızın yapımı başladı. Umarız kampüsümüz da bir an önce tamamlanarak daha güzel bir yerde eğitim öğretime öğrencilerimiz devam eder” dedi. Böylesi eğitim kurumlarından ülke yöneticilerinin yetiştiğini ifade eden Vali Uzun, Çankırı Karatekin Üniversitesinden mezun olan öğrencileri de ilerde önemli yerlerde görmek istediğini söyledi. Konuşmaların ardından fakülte ek hizmet binası açılış töreni verilen kokteylle sona erdi.

İç yapısı yeniden inşa edilen Fakülte ek hizmet binasında 6 derslik, 1 etüd merkezi ve akademik ve idari kadro için odalar mevcut. Dersliklerin 3 tanesi 88, 2 tanesi 45, bir tanesi de 72 kişilik. Dersliklerde projeksiyon sistemi ile birlikte 90 kişilik yemekhane ve kantin öğrencilere hizmet vermekte.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler