Üsküdar'daki kaçak kafe yıkımında İBB İmar Müdürü darbedildi!

Üsküdar'daki kaçak kafe yıkımında İBB İmar Müdürü darbedildi!

İBB ekipleri, Üsküdar Meydanı'nın bütünlüğünü bozan kaçak yapıların yıkımına ilişkin çalışmalara devam ediyor. Son olarak Üsküdar sahilindeki bir kaçak kafeyi yıkmak için harekete geçen ekipler saldırıya uğradı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar sahilindeki bir kaçak kafeyi yıkmak için harekete geçti.

Askadar kafenin kaçak ilavelerinin yıkımı sırasında İBB ekibi saldırıya uğradı. Alanda çıkan ve fiziki sataşmaya dönen gerginlik sırasında İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten, kafe sahipleri tarafından darbedildi.

İddiaya göre kafe sahipleri önce İBB Anadolu Yakası Zabıta Şube Müdürü Nazan Başelli ile tartıştı.

Kafe sahipleri daha sonra da İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten'in üzerine yürüdü. Gülten, kafe sahipleri tarafından darbedildi. Saldırı sonrası basına yansıyan fotoğraflarda Gülten'in burnunun kanadığı görüldü.

Üsküdar'dan bağlanan Halk TV muhabiri Dilan Alp, şunları aktardı:

"Mekan sahipleri yıkıma karşı mekanların önünde bekleyişini sürdürüyor. Kaymakamlıktaki prosedürün gerçekleşmesini bekliyorlar yıkım için. Kaymakamlıktan Emniyet'e gelen emirle birlikte yıkım gerçekleşecek. 1 ay önce 19 Nisan'da burada bir kez daha yıkım gerçekleşmişti. 3 gün çevik kuvvet ekipleri beklemişti. Yürütmeyi durdurma kararı vardı. Kararın ardından İBB ekipleri harekete geçti."

"POLİSİN ÖNLEM ALMASINI BEKLİYORUZ"

Saldırıyla ilgili olarak İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı da açıklamalarda bulundu.

Yazıcı şu ifadeleri kullandı:

"Mahkememiz idarinin işlerine devam edeceğine dair kafe sahiplerinin yıkım işlemlerinin durdurulması talebini reddetti. Biz de ilgili kamu kurumlarıyla ilgili bildirimlerimizi yapmak suretiyle ekiplerimiz sabah itibarıyla burada hazırlıklarını yaparken üzücü bir olayla karşılaştık. Ramazan Bey darbedildi. Mahkeme kararını yerine getirebilmek için Emniyet güçlerinin, polisin önlem almasını bekliyoruz.

Kaymakama sabah yazdığımız yazının Emniyet Müdürlüğü'ne havale edilmesi ve Emniyet'in gerekli önlemleri almasını bekliyoruz. Önlem alındığında ekiplerimiz yıkımı gerçekleştirecek. Geçen sefer 4 kafeden söz ettik. Bugün belki bu sayı 2'ye inecek. Mahkeme süreçlerimiz devam ediyor."

DAHA ÖNCE DE ZABITAYA SİLAH ÇEKİLMİŞTİ

Mahkeme kararına rağmen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Üsküdar Kaymakamlığı'nca engellen Üsküdar Meydanı'nın bütünlüğünü bozan kaçak yapıların yıkımı sırasında daha önce de benzer olaylar yaşanmıştı.

Üsküdar Belediyesi yetkisinde bulunan bir kafenin çatısına karar üzerine söküm işlemi için çıkan zabıta ekiplerine kim olduğu bilinmeyen bir kişi silah çekmişti.

Belindeki silahı çıkaran kişi, çalışanların aşağı inmesini istemişti. Üsküdar Belediyesi ekipleri bunun üzerine sahil alanından ayrılmıştı. Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili inceleme başlatmıştı. Büfe sahibinin yakını olduğu belirtilen T.S. gözaltına alınmıştı. Şüphelinin kullandığı tabancanın ise kuru sıkı olduğu kaydedilmişti.

sozcu-haber-sonu-mesaj-resim-05.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler