Uzak Çağların yakın köyüne hoş geldiniz!

Uzak Çağların yakın "köyü"ne hoş geldiniz!

Kentlerin en prestijli bölgeleri "girişler" ve şehir merkezleridir... Böylesi bilindik

bir düşünceyi kentin yöneticileri çok mu çok iyi bilirler. Bu bilginin üzerine de, ister eğitimli isterse sıradan insanlar olsunlar, belediye başkanları, seçildikleri kente hiçbir şey yapmasalar dahi, bu düşünce ile hareket ederek, bu bölgeleri "dostta" ve "düşmana" laf söyletmemek adına adeta evleri gibi temiz tutarlar.

Ancak, böylesi "düz bir bilgi" bile Çankırı için, çok farklı anlamlar ifade ediyor olmalı ki, ne şehrin girişi, ne de merkezi, böylesi bir özenden mahrum bir şekilde, kendi kaderine bırakılıyor!

Bu davranışın "sebebi" ya da "sebepleri" konusunda çok fazla kafa yormaya gerek yok! Çünkü, bu sayfalardan yapılan "eleştiri"nin altında sürekli "buzağı" arandığından, gündeme getirdiğimiz sorunlar da çözüm bulmuyor!

Adeta Sözcü18.com üzerinden Çankırı cezalandırılıyor! Tuhaf ama gerçek... Bir o kadar da üzücü...

Fotoğraf karesi çok yeni... Yer... Mevcut Otogar'ın yan tarafı... Yani Cami alanı ile yol arasındaki yaya kaldırımı... Otogara giren otobüsler ile çıkış yapanların gözlerinin içine bakan nokta!

Yaymışız tezgahı... Gece gündüz oradayız... Şehrin girişiymiş... Ana caddeymiş... Böylesi bir manzara yakışmaz mış! Yapanın umurunda değil!

Şehrin temizliği benden sorulurmuş... Gereksiz işgalleri önlemeliymişim... Kaldırımlarda vatandaş rahatça yürümeliymiş... Üniversite şehri olan Çankırı'nın tanıtımına zarar verecek böylesi görüntüleri engellemek benim görevimmiş!

Bütün bunları söyleyecek bir Belediye Başkanı da ortalarda yok ise!

Siz ne dersiniz bilmiyoruz ama, biz şimdilik "Uzak çağların yakın köyü"ne "hoşgeldiniz" diyoruz bugünkü Çankırı'ya...

Fotoğraflar: Sözcü18.com/Özel

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler