'Uzun saçlı' ve de 'Bursalı' olarak!

Söze; "İrfan Dinç 10 yıldır 'belediye başkanı' olarak görev yaptığı Çankırı'da öylesine hizmetlere ve de başarılara imza atmıştır ki AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kendisini bir 5 yıl daha bu şehre hizmet etmek için yeniden BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olarak göstermiştir" diyerek başladım.

Ve devam ediyorum...

- Çankırı Valisi Sayın Vahdettin Özcan; Göreve geldiği ilk günden itibaren ÇANKIRI için canla-başla çalışmış ve Çankırı'lının gönlünde taht kurmuştur. Bu durumu gör(e)meyenlerin (ben  dahil) KALP GÖZLERİ kapalıdır.

- AK Parti Çankırı milletvekili Sayın Hüseyin Filiz POMPACI değildir. Hayatının hiçbir döneminde POMPA ile tanışmamış ve de buluşmamıştır. Benim bu gerçeği kabul etmem "Çankırı'nın kaderini Pompacı Vekil mi tayin edecek?" başlıklı haberimle ilgili şikayeti karara bağlayan Mahkemenin hakkımda verdiği 425 günlük hapis cezası kararının elime ulaşmasıyla gerçekleşmiştir! Beni içinde bulunduğum derin gaflet uykusundan uyandıran yüce mahkemeye bağlılık duygularımı ifade ederken;

Milletvekili Sayın Hüseyin Filiz POMPA'dan öylesine nefret ettiğini, danışmanlarına ve çalışanlarına aracının deposunun gazete kağıdından yapılan KÜLAH'la doldurulması talimatını verdiğini çok sonradan öğrenmiş bulunmaktayım!

Sayın milletvekili bununla da kalmamış; Çerkeş'teki Et ve Besi Çiftliğindeki sağımlık hayvanları POMPA yerine doğal olarak ELLE SAĞILMASI genelgesini de işyerine astırdığı iddiaları tarafıma ulaşmıştır. Bütün bunlardan sonra Çankırı'ya yeni bir OSB kazandıran, Japon sermayesinin güçlü isimlerini bu OSB'ye getirmekte büyük TERLER akıtan, merhum Nurettin OK ile halen sağlık ve sıhhatle ömür süren sayın Nevzat AYAZ'dan sonra Çankırı'ya ismi POMPA HARFLERLE (pardon altın harflerle) yazılacak olan (bazı yerlerde yazıldığı iddiaları var ise de) HÜSEYİN FİLİZ'e saygılarımı ve sevgilerimi sunduğumun bilinmesini isterim.

- AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu; Belediye Başkan adayı İrfan Dinç'i her zaman her yerde, kanının son damlasına kadar savunmuş ve "PARTİM İRFAN DİNÇ'İ ÇANKIRI'NIN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAK GÖSTERMEZSE BEN BU GÖREVDE BİR DAKİKA BİLE DURMAM" diyerek Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a YARENCİK (!) duruşu sergilemekten imtina etmemiştir. Bu durumu görmezden gelen Sözcü18'in uzun saçlısı ve de Bursalı'sı (!) gerçek dışı yayınlarla Çivitcioğlu'nu karalama kampanyasına girişmiştir.

- MHP Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçın; Aday olarak açıklandığı ilk günden itibaren Çankırı kamuoyunda öylesine başarılı çalışmalara imza atmıştır ki, tıpkı Salim Çivitcioğlu gerçeğini görmeyen 'elin uzun saçlısı' ve de 'Bursalı'sı (!) bu durumun tam tersine yayınlar yaparak MHP adayını zor durumda bırakmayı kendisine şiar edinmiştir. MHP adayı Hakkı Yalçın'ın AK Parti adayı İrfan Dinç'e karşı yapmış olduğu muhalefete şapka çıkartmamakta inat eden 'uzun saçlı'nın aslında anadan doğma kel olduğu ve bunu örtme adına sürekli olarak 'peruk' kullandığı gelen haberler arasındadır!

- 'Çankırıspor' mevzuunda oldukça hassas olan Sözcü18'in 'uzun saçlı'sı (pardon peruklusu) yerel medyada kulüp ve de özellikle Başkan Sevda Karaali aleyhine yapılan haberlere göstermiş olduğu tepki nedeniyle adeta 'yandaş' ilan edilmesine karşın mücadelesini amansızca sürdürmekte. 'Uzun saçlı'nın önceki yönetimin başı ile giriştiği amansız mücadelenin sonucunun nereye varacağı merakla beklenirken; ÇANKIRISPOR adına hizmete giren yeni OTOBÜS'ün Çankırı sokaklarında arz-ı endam etmesi bugünlerde birilerinin bazı yerlerinde UÇUK çıkmasına neden olduğu öğrenilmiştir. Tıp çevrelerince konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda 'UÇUK' durumunun yakın zamanda 'BASUR'a dönüşebileceği yönünde bilgiler gelmektedir!

- Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten'in ikinci kez koltuğa oturmasından sonra pupa yelkenlerinin iyiden iyiye şiştiği; Şişen yelkenlerle birlikte ÇATSO kayığına Çankırı iç denizinin yeterli olmadığı gözle görülmektedir. Başkan Çelikten'in bu durumdan yararlanma adına başta kızışan Hükümet - Cemaat kavgasında 'Cemaat'ten yana tercihte bulunduğu ve süreçle ilgili olarak olağanüstü gayret sarfettiği Ankara'ya kadar ulaşmış! İşin daha da garip yanı; İddialara göre hızla yol alan pupa yelkenlide İlbay Paşa'nın da 'MİÇO' kılığında yer alması bizler için şaşırtıcı bir durum olarak değerlendirilmeli! Malumunuz KALP GÖZÜ işine geleni görür!

- Söz "Hükümet - Cemaat" kavgasından açılmışken, bu tartışmanın Çankırı yansımalarına baktığımızda; Geride bıraktığımız günlerde oluşan "Çankırı Dostluk Derneği"nin varlığını şu soğuk günlerde içimizi az da olsa ısıtan bir ışık olarak görüyor, sergileyeceği icraatleri merakla beklediğimizin bilinmesini istiyoruz.

- Ve son olarak Çankırı'nın ilçelerinden 'uzun saçlı'nın 'Bu hafta neler yazacak?' şeklindeki beklentilerine "Sizlerin her birinizi ayrı ayrı kucaklıyorum! Her ne kadar çoğunuzla yan yana gelememiş olsak da, yüreklerimizin birlikte çarptığını hissediyorum. İyi ki varsınız... İyi ki varlığınızı hissettiriyorsunuz." diyor, selam ve sevgilerimi 'uzun saçlı'yı (vallahi peruk değil) sevenlere gönderiyorum.

'Elin Bursalısı' yakıştırmalarını yapanları da unuttuğum sanılmasın!

- Ey Oğul; Çankırılılığını bana değil, Çankırı'ya öyle ya da böyle, hizmet edene göster!

Nasıl mı?

Çankırı'ya O'ndan daha iyi hizmet ederek...

Selamlar, saygılar...

Yazar'ın Notu: Sözcü18 yazı ailesine Orta ilçemizden kıdemli bir 'Deli' kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşarken, sayın Yavuz Pehlivanoğlu'na 'Aramıza hoş geldin' diyorum. (VB)

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
7 Yorum