Vali Şemsettin Uzun'dan "Ben yaptım oldu" icraati

Vali Şemsettin Uzun'dan "Ben yaptım oldu" icraati

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne halen sendikacı olan ve liyakatı yeterli olmayan bir isim şube müdürü olarak görevlendirildi.

ÇANKIRI İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü'ne Vali Şemsettin Uzun tarafından iki görevlendirme yapıldı. İlk görevlendirme Memur-Sen Çankırı Şube Başkanı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 'Şube Müdürü' olarak Turgut Ünal getirildi.

Vali Şemsettin Uzun tarafından görevlendirilen ikinci isim ise Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Halim Hıcıplı oldu.

TURGUT ÜNAL’LA İLGİLİ İDDİALAR VAHİM!

Vali Şemsettin Uzun tarafından yapılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görevlendirilen Turgut Ünal’ın sendika yöneticisi olması nedeniyle bulunduğu göreve nasıl ve hangi yollardan getirildiği ise kafalarda soru işaretine neden oldu.

Memur-Sen Başkanı Turgut Ünal’la ilgili iddialar "Memur-Sen (Eğitim Bir-Sen) sendikasından habersiz neden hiçbir iş yapılamamaktadır?" ve "Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğünü düne kadar Memur-Sen Başkanı bugün ise Valilik tarafından şube müdürü olarak görevlendirilen Turgut Ünal mı yoksa müdürlük koltuğuna vekaleten bakan Cemal Akbıyık mı yürütecek?" şeklinde sorularla birlikte geliyor.

26 Ekim 2009 tarihinde Halk Eğitim ve Ödemelerden Sorumlu Şube Müdürü olarak Valilik görevlendirmesi ile yeni görevine başlayan Turgut Ünal'la ilgili tartışmalar öyle gösteriyor ki bir hayli uzun sürecek.

TÜRK EĞİTİM-SEN ATAMAYI HUKUK DIŞI BULUYOR…

Türk Eğitim-Sen Turgut Ünal’ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevlendirilmesi ile ilgili olarak hem Milli Eğitim Bakanlığı'na hem de Çankırı Valiliğine birer yazı yazdı. Türk Eğitim-Sen’in kaleme aldığı yazıda Turgut Ünal’ın Şube Müdürü olarak atanması konusunda "Bu şahıs aynı zamanda Eğitim Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı olup, şube müdürlüğü görevinde tarafsız davranamayacağı da açıktır. Danıştay 12. Dairesi’nin 2009/602 E. Sayılı ve 12.05.2009 tarihli kararı gereği, eğitim kurumlarında belli bir süre yöneticilik görevi yapmış olmak dahi yeterli görülmeyip, sınavda başarılı olma şartı aranmaktadır. Hukuka, yargı kararlarına, kariyer ve liyakat ilkelerine aykırı olarak tesis edilen bahis konusu işlemin geri alınması gereklidir" deniliyor.

Türk Eğitim-Sen'in Milli Eğitim Bakanlığı'na konu ile ilgili yazdığı yazı:

http://turkegitimsen.org.tr/konsol/upload_doc/mevuzuat/meb_usulsuz_gorevlendirme_1477.pdf

Türk Eğitim-Sen'in Çankırı Valiliği'ne konu ile ilgili yazdığı yazı:

http://turkegitimsen.org.tr/konsol/upload_doc/mevuzuat/cankiri_valiligi_usulsuz_gorevlendirme_1478.pdf

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler