Vali Uzun: 5 milyon dolar + siyasi destek lazım!

Vali Uzun: 5 milyon dolar + siyasi destek lazım!

Vali Şemsettin Uzun İl Genel Meclis üyeleri ile kurum amirlerine Ilgaz Doruk

ve Yıldıztepe’de bulunan mevcut tesisler hakkında bilgiler verdi ve "5 Milyon dolar paramız ile siyasi destek olduğu takdirde Yıldıztepe'nin kaderi değişir" anlamına gelebilecek mesajlar verdi.

Yıldıztepe'de Armar-Yıldıztepe tesislerinde İl Genel Meclis üyeleri ile kurum amirlerine verdiği yemekte konuşan Vali Şemsettin Uzun, 2010 yılının hayırlara vesile olmasını dileyerek, “2010 yılı bütçemizi tamamladık. Yıldıztepe kayak merkezi için bir taş atıldı ve yuvarlanarak büyüyecek. Burası daha iyi olacak, Ilgaz dağı bir bütündür, bu konuda ayrımcılık olmamalı, ama olduğunu görüyoruz. Beypazarı neden gelişti derseniz Beypazarı’nın arkasında hükümet, bakan ve milletvekilleri vardı. Çankırı’nın geleceği çok daha iyi olacak, her şey ve tüm hizmetler Çankırı için” dedi.

Vali Uzun, “Özel İdare Genel Sekreterliği olarak daha fazla paramız olsa daha çok işler yapsak. Telesiyej kurulursa çok iyi olacak. Yıldıztepe’de 4700 metre kayma imkanına sahip, burada sadece kış turizmi değil yazın da sporcuların gelmesi lazım. Beş milyon dolara bu işler biter. Biz Çankırı’nın emrindeyiz” açıklamasında bulundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz da, yemekte yaptığı konuşmada “Sayın Valim, daire amirlerim bize vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı Meclis üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. 2010 yılının da böyle geçmesini diliyorum. Ilgaz’da bizi dillere düşüren çok güzel bir tesis atıl halde bekliyordu. Bu güzel tesisin tanıtımına vesile olanlara teşekkür ediyorum. Ilgaz Yıldıztepe konusunda hedefe birlikte ulaşacağız” dedi.

Yemek sonrası Vali Şemsettin Uzun İl Genel Meclis üyeleri ile kurum amirlerine yeni yıl hediyelerini dağıttıktan sonra, belediye başkanlığı döneminde ağaçlandırma yapan Orta İlçesi İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Şahin’e de teşekkür belgesi verdi.

İnceleme gezisine katılanlar, Yıldıztepe ve Doruk’ta bulunan tesisleri gezdiler. Çevrenin bembeyaz olduğu Yıldıztepe’de İl Genel Meclis üyelerinden bazılarının kartopu oynadıkları bazılarının da kızakla kaymaya çalıştıkları gözlemlendi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler