Varan 1: Fenere şike suçlaması!

Varan 1: Fener'e şike suçlaması!

İbrahim Kızıl, eski defterleri açtı, kalecileri Oğuz ve Hasagiç için

"F.Bahçe maçlarında biri oynamıyor, diğeri 5 yiyordu" dedi.

Tahkim Kurulunda Oğuz Dağlaroğlu ile Gaziantepspor arasında gerçekleşen duruşma, taşları yerinden oynattı.
Antep Başkanı, Fenerbahçe’yi 'iki eski kalecisini ayartmakla’ itham etti.

“Oğuz’un bizde olduğu dönemde her F.Bahçe mücadelesi öncesi Hasagiç kırmızı kart görür ve kaleye Oğuz geçerdi. O da oynadığı her maçta Fener’den 5 gol yedi”

20 Ocak 2008’de Oğuz, altyapısından yetiştiği Fenerbahçe’ye karşı Gaziantepspor’un kalesini korumuş, Kamil Ocak Stadındaki mücadele Sarı-Lacivertli ekibin 5-0’lık galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Bu maç, G.Antep Başkanı Kızıl’ın suçlamalarının çıkış noktası oldu.

Gaziantepspor ile eski kalecisi Oğuz Dağlaroğlu arasındaki ‘alacak davasıyla’ ilgili Tahkim Kurulu duruşmasında, Antep Başkanı İbrahim Kızıl, “Fenerbahçe kalecilerimiz Oğuz ve Hasagiç’i ayartıyordu” iddiasında bulundu.

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçı sonrası Aziz Yıldırım’ın birbirinden sert açıklamaları içinde ‘parantez arasında kalan bir ifade’ dikkat çekmişti. Fenerbahçe Başkanının, “TFF ile ilgili konuşmam gereken başka konular da var” sözleri ‘bilmece’ gibiydi... Yıldırım’la TFF arasında ipleri kopartan olayın şifrelerini HABERTÜRK çözdü.

Olay geçtiğimiz hafta perşembe günü gerçekleşen haftalık olağan Tahkim Kurulu toplantısında patlak verdi. Kurulun gündemi, Gaziantepspor Kulübü ile eski futbolcusu kaleci Oğuz Dağlaroğlu arasındaki ihtilaftı.

670 BİN TL’LİK DAVA
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (ÇK) Gaziantepspor’un Oğuz’a 670 bin TL ödemesine karar vermiş, konu Tahkim Kuruluna taşınmıştı...

Ve duruşma başladı… Toplantıda, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Kızıl, kulübün muhasebe müdürü, kulübün avukatı Ramazan Çakmak, kaleci Oğuz Dağlaroğlu ve avukatı Sezgin Güraslan, Tahkim Kurulu Koordinatörü Serap Amasya ve sekreter Güliz Demir hazır bulundu. Tahkim Kurulunun 6 üyesinin katıldığı duruşma, başkan Adnan Türkkan’ın oturumu açan konuşmasıyla başladı, ilk söz Gaziantepspor avukatı Ramazan Çakmak’a verildi. Çakmak’ın 3-5 dakika süren konuşması, başkan İbrahim Kızıl’ın söz istemesiyle kesildi.

‘YARGIYA MÜDAHALE ETTİ’
Kızıl, “Sayın başkanım müsaade ederseniz ben de bazı açıklamalar yapmak istiyorum. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu Oğuz’un bizde olduğu dönemde her Fenerbahçe maçı öncesinde kalecimiz Hasagiç kırmızı kart görür ve her Fenerbahçe karşılaşmasında da kaleye Oğuz geçerdi. Ve Oğuz da oynadığı her mücadelede Fener’den 5 gol yedi. Bizim o maçlarda Fenerbahçe’ye yenilişimiz hep bu şekilde olmuştur. Hatta bir defasında, Fenerbahçe karşılaşması sonrası bazı taraftarlar, tinerciler filan kulübü basarak benden Oğuz’u istediler. Ben ise Oğuz’u onlardan korudum. Şimdi şunu anlatmak istiyorum. Biz aslında kaleci Oğuz’la ilgili bu davayı kazanmıştık. Ama Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkanı Şekip Mosturoğlu vasıtasıyla Oğuz’la ilgili bu davamıza müdahale etti ve biz bu davayı kaybettik. Aslında bu dava G.Antepspor’la F.Bahçe arasındadır. Yani İbrahim Kızıl’la Aziz Yıldırım arasında bir davadır” dedi.

‘SÖYLEMEZSEM ÖLÜRÜM’
Kızıl’ın bu sözleri, odada herkesi şok etti. Bu anda söze Tahkim Kurulu avukatlarından üye Mehmet Doğan girdi. Doğan, Tahkim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan’ı “Böyle konuşulmasına müsaade etmemiz yanlış, bunların konuyla alakası yok. Burada taraf olmayan bir kulüp töhmet altında bırakılıyor, lütfen müdahale edin” diye uyardı. Ancak “Benim şekerim var, tansiyonum var. Bunları söylemezsem ölürüm” diye cevap veren Gaziantepspor Başkanı Kızıl, konuşmasına devam etmek istedi. Ancak üye Doğan’ın ikinci kez ve öncekinden daha sert bir şekilde başkan Türkkan’a “Bu açıklamaların yeri burası değil, bunun davayla ilgisi yok. Böyle bir oturumda buna nasıl müsaade ediliyor?” diye çıkışmasıyla, İbrahim Kızıl da fren yapmak durumunda kaldı.

OĞUZ KURULDA SUSTU
Tahkim Kurulu Başkanı Türkkan, Kızıl’ın sözleri sonrası bu kez kaleci Oğuz Dağlaroğlu ve avukatı Sezgin Güraslan’a döndü ve “Siz neler söyleyeceksiniz?” dedi. Gaziantepspor’dan alacaklarını tahsil edemediklerinin altını çizen Oğuz’un avukatı Güraslan “670 bin TL’lik alacağımızı talep ediyoruz” derken, kaleci Oğuz avukatının uyarısı üzerine kendisine yöneltilen ‘şike’ suçlamasına cevap vermeyeceğini bildirdi. Tahkim Kurulu, bu gergin dakikalar sonrası toplantıya nokta koydu. Ancak olay, Fenerbahçe açısından ‘nokta’lanmamış, aksine yeni başlamıştı.

OĞUZ SAVCILIĞA ŞİKAYET EDECEK
Gaziantepspor’dan sonra Kartalspor’da futbol hayatına devam eden Oğuz’un avukatı Sezgin Güraslan, müvekkilinin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Güraslan, “İbrahim Kızıl müvekkilimi şike yapmakla suçluyor. Buna duyarsız kalınmaz. Zaten kendilerinin daha öncesinden de bizi üstü kapalı tehditleri olmuştu. Sayın Kızıl’ın yaklaşık 15 kişinin duyduğu bir şeyi yarın inkar edeceğini sanmıyorum” dedi. Güraslan, “Bu suçlamaya Oğuz neden cevap vermedi?” sorumuza ise “Ben bir tahrik olacağını bekliyordum. Bu nedenle duruşma öncesi Oğuz’u uyarmıştım. ‘Tahrik edebilirler sakın cevap verme’ dedim. Bu yüzden sessiz kaldı” cevabını verdi. (Kaynak: gazetehabertürk/Tahir Kum)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler