Ve Abdulkadir Çelik, AKP İl Başkanlığı'ndan affını istedi

Ve Abdulkadir Çelik, AKP İl Başkanlığı'ndan affını istedi

AK Parti Çankırı'da İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik'in dönemi sona erdi. Çelik, yayınladığı 'basın duyurusu' ile görevden affını talep ettiğini ve bunun da Genel Merkez tarafından kabul gördüğünü ifade etti.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik bugün itibariyle İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını yaptığı 'basın açıklaması' ile duyurdu.

Çelik'in 'basın açıklaması' şöyle:

"26 Nisan 2019 tarihinden bu güne, onur ve gururla yürütmüş olduğum AK Parti Çankırı İl Başkanlığı görevimden af talebim Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızla yapmış olduğumuz istişareler sonucunda uygun görülmüştür.

Bu onurlu ve şerefli görevi bana tevdi ederek yapma imkanı sağlayan Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, şükranlarımı sunuyorum.

4 yıl 3 ay gibi bir süredir milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte nasıl omuz omuza vererek, bu davanın bir neferi olarak Çankırı'mıza hizmet ettiysek, bundan sonra da aynı heyecanla partimizin çatısı altında ülkemiz ve güzel Çankırı'mız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Görev süresince bizlerden yardım ve desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e, Genel Başkan Yardımcılarımıza, İç Anadolu Bölge Koordinatörümüz Mustafa Köse'ye, İl Koordinatörümüz Ayhan Salman'a, Grup Başkanvekilimiz M. Emin Akbaşoğlu'na, Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu'na, Genel Merkez İdari Mali İşler Koordinatörümüz C. Kadri Ursavaş'a, İl Genel Meclis Başkanımız Mustafa Çıbık'a, İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize, Mahalle başkanlarımıza, Sandık Başkanlarımıza, AK Parti'mizin her bir üyesine, her zaman yanımda ve destekçim olan değerli aileme sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Yine her zaman yanımızda olan STK, Oda ve Sendika temsilcilerimize, muhtarlarımıza, basın mensuplarımıza ve bizlerden dua ve desteklerini esirgemeyen Çankırılı hemşehrilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle AK Parti Çankırı il Başkanlığı görevinden istifa ettiğimi ve bugünden sonra da AK Parti üyesi olarak partimizin ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın emrinde olacağımı tüm kamuoyuna saygıyla bildiririm.
21.07.2023
Av. Abdulkadir ÇELİK"

akp-a-celik-cankiri-basin-aciklamasi-resim-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
53 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler