Ve Cahit Özkan görevden alındı

Ve Cahit Özkan görevden alındı

AK Parti Grup Başkanvekili Denizli milletvekili Cahit Özkan, Youtube'de yayınlanan programda söylediği sözler nedeniyle 'Grup Başkanvekilliği' görevinden alındı.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili söylediği sözler AKP içinde çatlak yaratmıştı.

Özkan'ın sözlerini AKP Sözcüsü Ömer Çelik yalanlayarak, "Beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" demişti.

İddiaya göre AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan görevden alındı.

Ancak AKP'den konuya ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

NELER OLMUŞTU?

YouTube'da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan iktidarın “FETÖ finansörü” olmakla suçladığı BAE ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere ilişkin olarak konuşmuş ve şunları söylemişti: 

"15 Temmuz'un mademki finansörü, mademki Türkiye'ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz? Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize 'Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?' dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.