Ve Cemal Akbıyıka asalet yolu açıldı!

Ve Cemal Akbıyık'a "asalet" yolu açıldı!

Kendisi uzun süredir Milli Eğitim Bakanlığında olmasına karşın, kadrosu bugüne kadar

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü olarak görülen Durmuş Özdemir, Resmi Gazetenin bugünkü (21.02.2010) sayısında yer alan atama kararı ile Millî Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine atandı. Üçlü kararname ile gerçekleşen son atama kararı ile, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosu böylece boşalmış oldu!

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre bu atama kararı ile "boşalan" İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosuna, halen bu görevi "vekaleten" yürüten Cemal Akbıyık'ın atanacağı öğrenildi. Akbıyık'ın "Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü" kararnamesinin de önümüzdeki günlerde Resmi Gazetede yayımlanarak bu atamanın gerçekleşmesi bekleniyor.

Durmuş Özdemir'in Milli Eğitim Bakanlığı "müşavirlik" kadrosuna atanmasına ilişkin 21 Şubat 2010 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararı aşağıdaki gibi yer aldı.

"Milli Eğitim Bakanlığından:
Karar Sayısı: 2010/86

1 – Açık bulunan 1'inci derece kadrolu +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Durmuş ÖZDEMİR’in atanması 657 sayılı Kanunun 59 ve 76'ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2 – Bu Kararı Millî Eğitim Bakanı yürütür. 20/2/2010

Abdullah GÜL                  Recep Tayyip ERDOĞAN                    Nimet ÇUBUKÇU
CUMHURBAŞKANI                     Başbakan                              Millî Eğitim Bakanı"


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler