VE POLİS MEMURUNUN CANSIZ BEDENİ BULUNDU!

VE POLİS MEMURUNUN CANSIZ BEDENİ BULUNDU!

Dün Bayramören'de yaşanan talihsiz olayda bindiği botun devrilmesiyle Melan Çayında

kaybolan polis memuru Adem Aflaz (32)'ın cansız bedeni, bu sabah tarihi Bayramören köprüsüne 200 m mesafede, çalılara ve ağaçlara takılmış vaziyette bulundu.

Arama çalışmalarına gece de devam eden sivil savunma ekipleri ile birlikte Bayramören'de yaşayanlar, Adem Aflaz'ın cansız bedenine, günün ağarması ile birlikte ulaştılar. Adem Aflaz'ın cansız bedeni bu sabah saat 08.15 dolaylarında, tarihi Bayramören köprüsüne 200 m. mesafede, çalılara takılmış vaziyette bulundu. Vatandaşlar, Adem Aflaz'ın cansız bedenini sudan çıkararak savcının olay yerine gelmesini bekliyorlar.

HÜSEYİN DOĞAN: ÇOK ISRAR ETTİ BU KEZ KIRAMADIM!
Dün yaşanan olayın diğer kahramanı Hüseyin Doğan'a ulaşan Sözcü18.com haber merkezi, kaza öncesi ve kazada yaşanılanlarla ilgili bilgilere ulaştı. 19 yaşındaki Hüseyin Doğan yaşadıklarını Sözcü18.com'a anlatırken yaşadığı heyecandan ve üzüntüden henüz kurtulamamıştı. İşte Hüseyin Doğan'ın dün yaşanan ve Adem Aflaz'ın ölümüyle sonuçlanan olayın öncesi ve sonrası ile ilgili anlattıkları:

"Adem abi, daha önce de dereye gitmemizi söylemişti. Ben kabul etmemiştim. Ancak dün yine geldi ve ısrarla dereye gitmemizi istedi. Israrını kıramadım. Dolaçlar köprüsüne doğru gittik. Ben suya köprünün altından girmeyi önerdim. Çünkü, bulunduğumuz yerde su hayli hızlı akıyordu! Adem abi, ısrarla köprünün üst tarafından girmemizi istedi. Ben de daha fazla karşı duramadım. Suya girdik. Botun içinde suyun üzerinnde fazla kalamadık. 10 metre falan gitmiştik ki alabora olduk! Ben de suya battım çıktım! Çalılara doğru yüzerek ve de kıyıya gelen arkadaşların yardımıyla kurtuldum."

ADEM AFLAZ'IN AİLESİ BAYRAMÖREN'DE!
Hayatını kaybeden polis memuru Adem Aflaz'ın anne ve babası ile aile yakınları Hatay'dan gelerek şu saatlerde Bayramören'e ulaştılar. Adem Aflaz'ın cansız bedeni savcı nezaretinde Bayramören Belediyesine ait gasilhaneye getirilerek, gerekli incelemeler yapılmakta.

SON DAKİKA: Elim kaza sonucu yaşamını yitiren polis memuru Adem Aflaz'ın Hatay / İskenderun'dan Bayramören'e gelen ailesi, Bayramören Belediyesinin kendilerine tahsis ettiği araçla İskenderun'a döndüler. Polis memuru Adem Aflaz'ın cenazesi, Ankara'ya Adli Tabibe gönderildi. Cenaze töreninin yarın İskenderun'da gerçekleşeceği ve cenaze törenine başta Bayramören Belediye Başkanı Ahmet Özen olmak üzere çok sayıda Bayramörenli'nin gideceği öğrenildi.

Polis memuru Adem Aflaz'ın, Çankırı Merkez'e tayin edilmesinden sonra, geçen yıl gerçekleştirilen yamaç paraşüt şampiyonası öncesi, Bayramören'e "gönüllü" tayin istediği ve o günlerden bu yana Bayramören'de mesai verdiği öğrenildi. İlçeye geldikten sonra, Bayramörenlilere kendisini fazlasıyla sevdiren Adem Aflaz'ın, ilçe sakinleri ile kısa sürede çok fazla kaynaştığı ve adeta yıllardır o ilçede yaşayan bir ferd gibi yaşam sürdüğü öğrenildi.

Fotoğraf 1: Melan Çayında devrilen bottan sağ kurtulan Hüseyin Doğan ve talihsiz olayda yaşamını kaybeden polis memuru Adem Aflaz. Fotoğraf 2: Sözcü18.com'a olayı aktaran Hüseyin Doğan. Fotoğraf 3: Botun devrilmesiyle suda yaşam mücadelesi veren Hüseyin Duman ve Adem Aflaz.
YASAL UYARI: Fotoğraflar Sözcü18.com'a aittir. İzin alınmadan kullanılması halinde "telif yasası" çerçevesinde yasal haklarımızın kullanılacağının bilinmesini isteriz.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler