Visali Kara seçime girdi ve açık ara kazandı!

Visali Kara seçime girdi ve açık ara kazandı!

Çankırı'da son günlerde yapılan her seçimde Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Visali Kara

hareketi yaşanıyor.

Son olarak Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeninde görev alacak İl Genel Meclisi üyelerini belirlemek amacıyla yapılan seçimler sonunda Visali Kara 47 ve Hasan Bozkuş da 27 oy alarak yeniden Birlik Yönetimine girmeyi başardılar.

Geçtiğimiz yıl Hasan Bozkuş’la beraber 26 oy alarak kuraya giren MHP adayı Hüseyin Kaymak ise 24 oy alabildi. Seçimler öncesinde aday alması beklenen ve köy muhtarları ile çeşitli toplantılar düzenleyerek aday olduğunu açıklayan Osman Canbaz’ın birlik encümenine aday olmaması ise, Visali Kara karşısında bir kez daha yenilgiye uğramamak için geri adım olarak değerlendirildi.

İL BAŞKANI VE YÖNETİMİN ADAYI DEĞİLDİ!
Bu arada seçimler öncesinde AKP yönetiminin Osman Canbaz ve Hasan Bozkuş’la seçime girilmesinden yana tavır koyduğu ve bu amaçla Visali Kara’ya aday olmaması yönünde telkinde bulunulduğu öğrenildi. Parti kararına uyması gerektiği yönünde baskı yapılan Visali Kara’nın adaylıktan vazgeçmemesi nedeniyle Osman Canbaz’ın ikinci bir yenilgiye uğramamak için aday olmadığı sanılıyor.

Bilindiği gibi İl Genel Meclisi’nin Nisan toplantısında İl Daimi Encümeni seçimleri sırasında Osman Canbaz’a karşı aday olduğunu açıklayan Visali Kara 15 oy alarak, 10 oy alan Meclis Başkanı Osman Canbaz’ı geride bırakarak İl Daimi Encümenine girmeyi başarmıştı. 49 muhtarla birlikte 5 İl Genel Meclisi üyesi ve Valinin oy kullandığı Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimlerinde geçtiğimiz yıl 52 oy alan Visali Kara, yönetime giren diğer meclis üyesinin 2 katı oy alarak, ağırlığını hissettirmişti. Bu seçimlerde de 47 oy alarak güven tazeleyen Visali Kara’nın aday olması durumunda Meclis Başkanı Osman Canbaz’ın tutumu merakla bekleniyordu. Visali Kara’nın seçimlerden çekilmemesi nedeniyle Osman Canbaz, günlerdir sürdürdüğü adaylık çalışmasından son anda vazgeçerek olası bir ikinci yenilgiden kurtulmayı başardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler