Volkan Demirel'in Acarkent'teki 6 milyon dolarlık villasına tedbir

Volkan Demirel'in Acarkent'teki 6 milyon dolarlık villasına tedbir

Fenerbahçe'de uzun yıllar forma giydikten sonra kariyerine teknik direktör olarak devam eden Volkan Demirel'in İstanbul'daki lüks villasına tedbir konuldu.

Fenerbahçe ve Milli takımın eski kalecisi, Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel'in Acarkent'teki 6 milyon dolarlık villasına ihtiyati tedbir kararı konuldu. Demirel'in evi satın aldığı kişilerin, lüks villanın asıl sahibini dolandırdığı iddiası var.

SuperHaber.TV'den Mevlüt Yüksel'in haberine göre dolandırıcılık öyküsü 2013 yılında başladı. İş insanı Başak Yalı şu anki değeri 6 milyon doları bulan Acarkent'teki boğaz manzaralı villasını satmak istedi. Yalı, arkadaşı Melih Arapkir ile satışla ilgili konuştu. Arapkir, bin 250 metrekarelik villayı satabileceğini söyleyerek Yalı'dan arkadaşı Fehmi Turgut İrikök' vekalet vermesini istedi.

Başak Yalı da arkadaşına güvenerek lüks villanın satışı için İrkök'e vekalet verdi. İrkök ise satış için aldığı vekaleti arkadaşı Melih Arapkir'e devretti. Arapkir ise Başak Yalı'nın bilgisi olmadan lüks evi o dönem Fenerbahçe kalecisi olan Volkan Demirel'e sattı.

BAŞAK YALI DURUMU ARAŞTIRMAYA BAŞLADI

İş insanı Başak Yalı aradan bir süre geçtikten sonra Acarkent'teki villanın satıldığını öğrendi ve parasını almak için Melih Arapkir ve Fehmi Turgut İrkök ile temasa geçti.

Ancak Yalı, her fırsatta parasını alacağı vaadiyle oyalandı. Yalı, sonrasında durumu öğrenmek içi tapu dairesine gidince büyük bir şokla karşılaştı.

Evin kendisinden habersiz Volkan Demirel'e satıldığını öğrenen Yalı, yine çeşitli vaatlerle karşılaştı.

9 SENE ÇEŞİTLİ YOLLARLA OYALANDI

Başak Yalı aradan geçen 9 senede parasını almaya çalışsa da her seferinde Melih Arapkir'in vaatleri ve sözleriyle karşılaştı.

Sonrasında ise Arapkir Yalı'ya satılan evin değeri kadar taşınmaz teklif etti. Ancak Başak Yalı yeniden oyalanacağı kuşkusuyla bu teklifi kabul etmedi.

Yalı, her telefon görüşmesinde yurt dışında olduğunu iddia eden Arapkir'den parasını alamadı. Başak Yalı bunun üzerine avukat arkadaşı Özgür Ozan Bulut ile görüşerek başına gelenleri anlattı.

VİLLAYA TEDBİR KONDU

Başak Yalı'nın avukatı Özgür Ozan Bulut 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak Volkan Demirel'in oturduğu villanın satışına engel olmak için tedbir kararı koydu.

Öte yandan Başak Yalı, avukatı aracılığıyla mahkeme başvurarak villanın satışına vekalet verdiği Melih Arapkir hakkında 'Nitelikli dolandırıcılık' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Yalı ayrıca önümüzdeki günlerde Fehmi Turgut İrkök ve Volkan Demirel hakkında birlikte hareket ederek kendisini mağdur ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler