Yanlışlıkla erkekler tuvaletine giren turiste tecavüz

Yanlışlıkla erkekler tuvaletine giren turiste tecavüz

Antalya'da aşırı alkollü halde yanlışıkla erkekler tuvaletine giren İngiliz uyruklu 21 yaşındaki N.S'ye tecavüz.

Antalya'da rehberlik yapan N.S., geçen 23 Eylül akşamı 28'i kadın 40 kişilik İngiliz turist grubu ile bir organizasyon yaparak Lara sahilinde bulunan bir gece kulübüne gitti. Burada aşırı derecede alkol alan genç kız sık sık tuvalete gitmeye başladı. N.S., son olarak saat 01.00 sıralarında sağ tarafta bulunan kadınlar tuvaleti yerine sol tarafta bulunan erkekler tuvaletine girdi. Burada tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradı. Tuvaletten çıktıktan sonra olayı arkadaşlarına anlatan İngiliz kız, karakolda önce şikayetçi oldu, ardından vazgeçti.

DNA ÖRNEKLERİ ALINDI

Polis, gece kulübünde çalışan 7 kişiyi toplayıp ter örneklerini aldı. Ankara'daki Kriminal Laboratuvarı'nda yapılan DNA testinde N.S.'den alınan örneki ile Ahmet Ş.'nin DNA örneklerinin karıştığı belirlendi.

"BENİMLE EVLENMEK İSTİYORDU"

İfadesinde N.S. ile birbirlerine aşık olduklarını öne süren Ahmet Ş., "N., benden hoşlanıyor. 4 tarafı açık olan locada cinsel ilişkiye girdik. Evlenerek Türkiye'de kalmak istiyordu. Ben de 'Evliliği zamana bırakalım' deyince ağlayarak bara doğru gitti. Benim zarar görmemem için de ismimi vermedi ve benden şikayetçi olmadı. Buna kız kardeşim Suzan Ş. tanıktır" dedi. Olayı soruşturan savcı Seyfullah Öselmiş'in dinlediği Suzan Ş., ağabeyinin Ayşe isimli bir kız arkadaşının olduğunu, başka kız arkadaşı olmadığını ve N.S.'yi tanımadığını söyledi. Bunun üzerine zanlı, 15 Şubat'ta tutuklandı.

İNGİLİZ TURİST ŞİKAYETÇİ OLMADI

Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen ilk duruşmada tutkuklu sanık Ahmet Ş.'nin annesi Halime Ş. ve sözlüsü olduğunu söyleyen E. D. de katıldı. Mahkeme, şikayetçi olmayan N.S.'nin ifadesinin alınmasının uzun süreceğine karar vererek bundan vazgeçti. Savcı, "Kendisini savunamayacak derecede olan bir kişiye tecavüz ettiği' iddia edilen zanlı için 7-12 yıl hapis cezası istedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 24 Mart'a erteledi.

Bu sırada duruşma salonunda bulunan anne Halime Ş. fenalık geçirdi. Düşerken başını vuran Halime Ş., adliyeden çıkartılırken, yakınları tutukluluk kararına tepki gösterdi. Sözlüsü olduğunu söyleyen E.D. ise, Ahmet Ş.'nin suçsuz olduğunu belirterek, "Buna inanmasam bugün buraya gelmezdim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler