Yaşanan dram, yardımseverlerin ilgisini bekliyor

Yaşanan dram, yardımseverlerin ilgisini bekliyor

Üvey anne Satı Akdoğan yaptıkları ile birçok kişiye

insanlık dersi veriyor. Çankırı merkezde Türk filmlerinde bile eşine az rastlanan bir aile dramı yaşanıyor. Üvey anne 30 yaşında felç olan eşinin ilk karısından olan çocuğuna, yaşadığı yoksulluğa karşın, azimle bakmaya devam ediyor.

Gençliğin baharında, daha 30 yaşındayken yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması sonucunda felç geçiren Mehmet Akdoğan, Mayıs 2008’den bu yana yatağa bağlı olarak yaşıyor. Konuşamayan, ellerini oynatamayan, ayaklarını hissetmeyen Mehmet Akdoğan, bir aile dramının da ortaya çıkmasına neden oldu bu mevcut durumu ile.

Babası ile annesi 25 yıl önce ayrılan Mehmet Akdoğan, babası ve üvey annesi ile yıllarca yaşadı. Baba Adem Akdoğan’ın ikinci eşinden 2 oğlu daha oldu. Yıllar böyle geçip giderken, Mehmet üvey annesi ve babası ile birlikte yaşamını sürdürdü. 30 yaşındaki Mehmet’in tansiyon hastalığı olsa da bu hastalığını aldığı küçük tedbirlerle idare ediyordu. Her şey 5 Mayıs 2009 günü bir anda değişti. Beyin kanamasına bağlı olarak tüm vücudu felç geçiren Mehmet daha hayatının baharındayken yatağa bağlı olarak yaşamaya başladı.

Bu arada geçen zamanda öz annesi bir başkası ile evlenmiş, eşi ise hayatını kaybetmişti. Hastalığının ardından yataktan kalkamayan Mehmet’e üvey annesi bakmaya başlamıştı. Üvey anne ve baba Çankırı merkezde bulunan bir gecekonduda yaşarken, “Mehmet buranın şartlarına dayanamaz” diye kısıtlı emekli maaşına bakmadan kaloriferli bir daireye taşındı.

Geçen zaman içerisinde defalarca hastaneye gitmelerine, yaşadığı duruma bir çözüm aramalarına karşın bu güne kadar Mehmet’de bir düzelme olmadı. 600 TL emekli maaşı alan baba, dar gelirli bir bütçe ile oğlunu yaşatmaya çalışıyor. Yatağa bağlı bir şekilde yemeğini serumla mama şeklinde alan Mehmet’in ihtiyaçlarını ise üvey anne karşılıyor. Mehmet’in üvey annesi Satı Akdoğan yaptıkları ile çevresindeki birçok kişiye adeta insanlık dersi veriyor.

Baba Adem Akdoğan, Mehmet’in annesinin oğlunu görmeye bile gelmediğini, bununla birlikte bakmayı reddettiğini ifade ediyor. Çok güç şartlarda belirli düzeydeki imkanlarla hayat mücadelesini sürdüren Adem Akdoğan, oğluna baktığı için üvey anne Satı Akdoğan’a her an şükran duymaktan geri kalmıyor.

600 TL maaşla geçinmeye çalışan aile yardıma da ihtiyaç duyuyor. Çünkü diğer iki oğlu da mevsimlik işçi olarak çalıştıkları için yaz döneminde Çankırı’da iş bulamıyorlar. Kışın yokluklar içerisinde oğullarına bakmaya çalışan aile hayırsever vatandaşların desteklerini bekliyor.

Üvey anne Satı Akdoğan, her şeye, bütün imkansızlıklara karşın oğluna bakmaya kararlı olduğunu söylese de bu mücadelede yorgun düştüğü hemen hemen her halinden belli oluyor.

Aile, bugünkü içinde bulunduğu şartlarda bir selamı, bir merhabayı, bir geçmiş olsunu bile destek olarak görecek. Bir tanıdığın merhabasını bile özlemle bekleyen aile, Çankırılı yardımseverlerden destek bekliyor. Her türlü destek için aile ile irtibat sağlayacak telefon 0376 213 60 45… Yardımsevenlere ilgilerinden dolayı Sözcü18.com olarak teşekkür ederiz.

Not: Bu haber, haberci18.com adresinde yayımlanmış ve bir okuyucumuzun "Daha fazla yardımsevere ulaşma ihtimali"nden dolayı, sitemizde yayımlanması ricası üzerine sayfalarımızda haber metninde gerekli düzeltmeler yapılarak yer verilmiştir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler